Harden dal v NBA 42 bodů, zářili i Westbrook a Jokič

4. 2. 2017 8:54
Harden předvedl v klíčových okamžicích tři střely z odskoku, z toho dvě dal a pomohl Chicagu k 37. výhře v ročníku.
James Harden.
James Harden. | Foto: Reuters

Houston - Hlavní postavou pátečního zápasu NBA mezi Houstonem a Chicagem byl rozehrávač Rockets James Harden, který nejprve poslal utkání do prodloužení a v něm rozhodl o vítězství domácích 121:117. Harden dohromady nastřílel 42 bodů a jediná asistence ho dělila od zisku triple double. Na ten se povedlo dosáhnout při výhrách svých týmů Russelu Westbrookovi z Oklahomy a poprvé v kariéře také srbskému pivotovi Denveru Nikolovi Jokičovi.

Houston v průběhu prvního poločasu vedl už o 17 bodů, ale Chicago se dokázalo do utkání vrátit. V závěru měli naopak Bulls k výhře blíž, jenže pak Harden předvedl v klíčových okamžicích tři střely z odskoku, z toho dvě dal a pomohl třetímu týmu Západní konference k 37. výhře v ročníku.

Na druhé straně sice mohl duel ukončit se šťastnějším koncem pro Bulls Dwyane Wade, jenže toho velmi dobře ubránil Trevor Ariza. Chicago před vypršením časového limitu pro útok nestihlo ani vystřelit a zápas šel do prodloužení. V něm Harden půlminutu před koncem za vyrovnaného stavu posílal míč na koš, byl faulovaný a z trestných hodů se nemýlil. Náskok už domácí nepustili.

"Utkání jsme vyhráli díky obraně. Nemůžeme pokaždé trefit padesát trojek, i kdybychom chtěli, ale musíme hledat i jiné cesty, jak zápas zvládnout. A tohle byl přesně ten případ, kdy se nám to povedlo," potěšilo autora 42 bodů, 12 doskoků a devíti asistencí Hardena.

Premiérový triple double v kariéře předvedl při svém návratu do sestavy Nuggets Nikola Jokič a mohl se svým Denverem oslavit výhru nad Milwaukee 121:117. Jedenadvacetiletý srbský pivot se postaral o 20 bodů, doskočil 13 míčů a třikrát asistoval. "Tohle byl jeho první triple double, ale bude jich mít mnohem víc," prorokoval kouč domácích Michael Malone.

Russel Westbrook letos dosáhl už na 25. triple double a Oklahoma i díky jeho 38 bodům, 13 doskokům, 12 asistencím porazila Memphis 114:102. Boston dotáhl k výhře 113:107 nad LA Lakers osmatřiceti body Isaiah Thomas, který jich ve čtvrté čtvrtině zaznamenal sedmnáct.

NBA:

Boston - LA Lakers 113:107, Brooklyn - Indiana 97:106, Denver - Milwaukee 121:117, Detroit - Minnesota 116:108, Houston - Chicago 121:117 po prodl., Oklahoma City - Memphis 114:102, Orlando - Toronto 102:94, Portland - Dallas 104:108, Sacramento - Phoenix 103:105.

4. Portland 51 22 29 43,1
5. Minnesota 50 19 31 38,0