Harden dal opět přes 40 bodů, navíc rozhodl trojkou v prodloužení

4. 1. 2019 9:16
Tříbodovou střelou z velké dálky a přes dva bránící hráče rozhodl James Harden o vítězství basketbalistů Houstonu na hřišti úřadujícího šampiona NBA Golden State 135:134 po prodloužení.
James Harden
James Harden | Foto: Reuters

Nejužitečnější hráč minulé sezony dal ve čtvrtečním utkání 44 bodů a v pátém zápase za sebou překonal hranici 40 bodů. K tomu přidal pátý triple double v tomto ročníku díky 10 doskokům a 15 asistencím.

Hardenovi sekundoval Clint Capela, který k 29 bodům připojil 21 doskoků. Za Golden State nastřílel 35 bodů Stephen Curry včetně koše na 134:132 třiadvacet sekund před koncem prodloužení, na který však dokázal odpovědět skvělým kouskem Harden. Vniveč přišlo i 26 bodů Kevina Duranta a Klaye Thompsona. Warriors prohráli doma třetí zápas za sebou.

DeMar DeRozan se proti Torontu, které v létě musel nedobrovolně opustit, vytáhl prvním triple doublem v kariéře a podílel 21 body, 14 doskoky a 11 asistencemi na vítězství San Antonia 125:107.

V hale Spurs se celý zápas pískalo a bučelo na Kawhiho Leonarda, který si loni v létě vynutil výměnu ze San Antonia a zamířil k Raptors. S 21 body byl i tak nejlepším střelcem Toronta. V týmu vítězů dal 23 bodů LaMarcus Aldridge.

Jamal Murray nasázel 34 bodů v prvním poločase utkání Denveru v Sacramentu, kde nakonec pomohl hostům k výhře 36 body. Nuggets zvítězili 117:113. Nikola Jokić přispěl 26 body a 13 doskoky.

Výsledky NBA:

Golden State - Houston 134:135 po prodl., Sacramento - Denver 113:117, San Antonio - Toronto 125:107.