Happy end slavného sporu. Strachová odpustila svému otci

Adam Sušovský Adam Sušovský
10. 8. 2014 21:14
"Rozhodla jsem se ukončit spory se svým otcem," napsala lyžařka na svém facebooku. Petr Záhrobský jí dlužil miliony za odměny, soud se však konat nebude.
Šárka Strachová se před lety rozešla ve zlém se svým otcem. Teď mu odpustila.
Šárka Strachová se před lety rozešla ve zlém se svým otcem. Teď mu odpustila. | Foto: ČTK

Praha - Jeden z nejslavnějších rodinných sporů v českém sportu skončil happyendem. Petr Záhrobský (otec a také bývalý trenér) lyžařky Šárky Strachové, se už nemusí bát soudu.

Šárka Záhrobská se po letech nenávisti a zloby rozhodla svému tátovi odpustit, fanoušky o tom informovala dnes na svém facebookovém profilu.

"Rozhodla jsem se ukončit spory s otcem"

"Chtěla bych vás informovat o jednom osobním rozhodnutí. Postupně jsem k němu dospěla během uplynulých tří let: rozhodla jsem se ukončit spory se svým otcem, což znamená, že nadcházející soud nebude," napsala Strachová na svém facebooku.

Policie Záhrobského loni obvinila za to, že si nechal neoprávněně vyplatit milionové částky z o dměn, které jeho dcera dostala na závodech.

"Pokud jde o peníze, jsem dávno smířena s tím, že jsem o ně přišla. V mém rozhodování ale nehrály žádnou roli, nešlo o ně," cituje teď Strachovou ČTK.

Strachová se přitom kvůli sporům o peníze s otcem rozešla ve zlém a pohledávku zhruba osmi milionů korun podstoupila vymahačské firmě.

"Za poslední roky jsem ušla kus cesty"

Městské státní zastupitelství na Záhrobského podalo obžalobu na konci června tohoto roku. Záhrobskému za zpronevěru hrozilo až deset let vězení.

"Za poslední roky jsem ušla velký kus cesty, tři roky staré pocity zklamání a vzteku jsou pryč a zůstal jen soucit. Rozhodla jsem se mu vše odpustit, když odpustit někomu neznamená zbavit jej zodpovědnosti - znamená to, zbavit se bolesti, kterou vám způsobil," napsala dnes Strachová.

"Uzavírám tím tuto kapitolu svého života a energii, kterou mi brala, již směřuji jinam."

 

Právě se děje

Další zprávy