Handicapovaným kraluje Maléřová

ČTK
7. 2. 2006 21:44
Pavlína Maléřová byla dnes večer v hotelu Praha vyhlášena nejlepším handicapovaným sportovcem uplynulého roku v anketě Českého paralympijského výboru (ČPV).
Pavlína Maléřová.
Pavlína Maléřová. | Foto: ČTK

Sluchově postižená atletka vyhrála na loňské deaflympiádě v Melbourne hod diskem a v hodu kladivem přidala stříbro.

Na druhé pozici skončila podobně postižená atletka Margareta Trnková-Hanne, dvojnásobná vítězka z Melbourne v běhu na 100 a 200 metrů. Třetí byl zástupce atletů spastic handicap Roman Musil.

Do desítky se v abecední pořadí dostali cyklista spastik Jiří Bouška, mentálně postižený tenista Josef Hus, tělesně postižení cyklisté Jiří Ježek a Marcel Pipek, lukostřelkyně spastic handicap Markéta Sidková, sluchově postižená atletka Tereza Wagnerová a cyklista Josef Winkler, spastic handicap.

V desítce naopak nefiguruje například tělesně postižený vrhač Martin Němec, který vybojoval na ME v atletice dvě zlata a bronz a měl na tomtéž šampionátu lepší bilanci než v anketě třetí Musil. Němec je členem Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS), jenž je s ČPV už dva roky ve sporu, který dokonce řeší soud. ČPV se proti rozhodnutí soudu odvolal a v rozporu z jeho rozhodnutím nepovažuje ČSTPS za svého člena.

Slavnostního vyhlášení se v hotelu Praha zúčastnili také předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek a premiér Jiří Paroubek, který předal Maléřové hlavní cenu - automobil Škoda.

Výsledky:

Handicapovaný sportovec roku 2005: 1. Maléřová (atletika, sluchově postižená), 2. Trnková-Hanne (atletika, sluchově postižená), 3. Musil (atletika, spastic handicap),

další pořadí podle abecedy: Bouška (cyklistika, spastic handicap, Hus (tenis, mentálně postižený), Ježek (cyklistika, tělesně postižený), Pipek (cyklistika, tělesně postižený), Sidková (lukostřelba, spastic handicap), Wagnerová (atletika, sluchově postižená), Winkler (cyklistika, spastic handicap).

Objev roku: Kulíšková (lyžování, zrakově postižená), Pekara (boccia, spastic handicap).

Junioři roku: Berná (atletika, spastic handicap), Kocourek (cyklistika, sluchově postižený).

Nejlepší kolektiv: Tělesně postižené lukostřelkyně (Černá, Kuncová, Sidková).

 

Právě se děje

před 17 minutami

Pražský výbor TOP 09 vyjádřil nedůvěru primátoru Hřibovi, neplní podle něj koaliční program. Vyzval k vyvolání koaličního dohadovacího řízení.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy