Halepová vyškolila Kvitovou, Češce finále v Madridu uniklo

Aktualizováno 10. 5. 2014 22:30
Česká tenistka Petra Kvitová v semifinále tenisového turnaje v Madridu nestačila na vycházející hvězdu Simonu Halepovou.
Petra Kvitová sice vyhrála první set, pak ale na Simonu Halepovou nestačila.
Petra Kvitová sice vyhrála první set, pak ale na Simonu Halepovou nestačila. | Foto: Reuters

Madrid - Petra Kvitová si v Madridu finále nezahraje a nenaváže na svůj triumf z roku 2011. Česká tenistka v semifinále prestižního antukového turnaje prohrála s vycházející hvězdou světového tenisu, dvaadvacetiletou Rumunkou Simonou Halepovou.

Kvitová sice po velmi dobrém výkonu ovládla první vyrovnanou sadu poměrem 7:6, jenže od druhé sady začala kupit chyby. Na druhou stranu její soupeřka udržela vysoký standard své hry a zaslouženě triumfovala, když další dvě sady získala poměrně snadno 6:3 a 6:2.

Světová pětka Halepová se ve finále utká s Ruskou Mariou Šarapovovou, která porazila po setech 6:1 a 6:4 Polku Agnieszku Radwaňskou.

Kvitová opět na Halepovou nestačila

Kvitová měla Halepové co vracet, v jediném vzájemném duelu loni v New Havenu totiž uhrála pouhé čtyři hry. Tentokrát vzdorovala rumunské kometě přece jen lépe.

V první sadě si vypracovala vedení 4:2, o které sice přišla, ale v závěrečné zkrácené hře ukázala kvalitu a získala první set. Kvitové fungoval výborně první servis a produkovala velké množství vítězných míčů, zejména z forhendu.

Tyto herní kvality české jedničky ale ve druhé sadě ustoupily do pozadí. Naopak stále častěji byly k vidění chyby. Toho Halepová využila a díky konstatnímu výkonu se stala na dvorci dominantní tenistkou. Ve druhé sadě prohrávala 1:3, ale ziskem pěti her v řadě srovnala stav setů.

Kvitová udělala 66 nevynucených chyb

Ve třetí sadě už prakticky nebylo co řešit. Kvitová se na udržení svého servisu vždy extrémně nadřela, Halepová naproti tomu neměla na podání problém. Tyto rozdíly se projevily dvěma brejky a konečným skóre 2:6 v neprospěch Petry Kvitové.

"Věděla jsem, že to bude těžký zápas. Porazila mě ve finále v New Havenu, takže jsem se těšila na odvetu. Byl to dlouhý zápas a až do konce to byl tvrdý boj. Nakonec byla lepší, ale i pro mne to byl dobrý zápas," uvedla po zápase Kvitová, která nasbírala v zápase 66 nevynucených chyb.

Halepová, jež až do letoška neuhrála v Madridu v hlavní soutěži ani zápas, bude útočit na druhý titul v sezoně po únorovém triumfu v Dauhá a celkově osmý. Její soupeřkou bude Šarapovová, s níž Halepová na okruhu WTA dvakrát prohrála.

Obhájce Nadal si zahraje ve finále

Další krok k úspěšné obhajobě titulu udělal lídr mužského žebříčku Rafael Nadal. Domácí favorit porazil krajana Roberta Bautistu opět bez ztráty setu 6:4 a 6:3. Čtvrtfinálový přemožitel Tomáše Berdycha může v Madridu získat už 63. titul v kariéře a 44. na antuce.

Nadalovým finálovým soupeřem bude Kei Nišikori, jenž se v pondělním novém pořadí ATP jako první Japonec v historii dostane do elitní desítky.

Dvouhra - semifinále:

Ženy:

Halepová (4-Rum.) - Kvitová (5) 6:7 (4:7), 6:3, 6:2, Šarapovová (8-Rus.) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:1, 6:4.

Muži:

Nadal (1-Šp.) - Bautista (Šp.) 6:4, 6:3, Nišikori (10-Jap.) - Ferrer (5-Šp.) 7:6 (7:5), 5:7, 6:3.