Golovkin složil Mexičana k zemi a vyzval na duel Cotta

Radek Vičík Radek Vičík
19. 10. 2014 8:28
Kazašský bijec Gennadij Golovkin poslal v noci na dnešek podle očekávání k zemi svého soupeře v boji o pásy šampiona WBA a IBO střední váhy Marka Antonia Rubia.
Podívejte se, jak kazašský boxer Gennadij Golovkin pokořil v ringu svého vyzyvatele Marca Antonia Rubia z Mexika. | Video: YouTube

Carson - Kazašský boxer Gennadij Golovkin poslal v noci na dnešek podle očekávání k zemi svého soupeře v boji o pásy šampiona WBA a IBO střední váhy Marka Antonia Rubia.

Více než devět tisíc diváků ve StubHub Centru v kalifornském Carsonu vidělo osmadvacátý Golovkinův profesionální knock out z 31zápasů. Kazach se s mexickým outsiderem nepáral a úderem levačkou do hlavy ho poslal k zemi už ve druhém kole.

Rubio se přitom od začátku snažil ze všech sil, ale jeho rival byl rychlejší a nepustil ho k žádné nebezpečnější ráně. Naopak Kazach v obou kolech několikrát trefil soupeřovu bradu. Mexičan se sice po obdržené ráně do hlavy snažil zvednout, ale neměl sílu a byl odpočítán.

Golovkin po zápase prohlásil, že příště chce boxovat s šampionem asociace WBC Miguelem Cottem. A pokud nebude mít zájem světová jednička střední váhy, tak by si rád podal Saula “Canela” Alvareze nebo Julia Cesara Chaveze.

"Golovkinův tým plánuje na rok 2015 čtyři zápasy. Oslovili také Carla Frocha, ale z jeho strany není moc velký zájem se s ním utkat," uvedl Dan Rafael z americké televize ESPN.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

před 23 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy