Golfistka Spilková zvládla závěr turnaje ve Francii a skončila sedmá

27. 9. 2015 22:22
Česká ženská golfová jednička Klára Spilková skončila na turnaji ve Francii na sedmém místě. Což je její druhé nejlepší letošní umístění v seriálu Ladies European Tour.
Povedený závěr pomohl Spilkové k sedmému místu (ilustrační foto)
Povedený závěr pomohl Spilkové k sedmému místu (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Saint Jean de Luz - Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji ve Francii sedmá, což je její druhé nejlepší letošní umístění v seriálu Ladies European Tour. Dvacetiletá česká profesionálka dopadla lépe jen v červenci ve Skotsku, kde obsadila čtvrté místo. V Saint Jean de Luz zvítězila po rozstřelu domácí Celine Herbinová.

Spilková, která byla po třech kolech devatenáctá, zahrála ve finálovém dějství pětkrát birdie a připsala si 66 úderů, čtyři pod par hřiště. Celkový součet měla -5, na vítězku ztratila šest ran.

"První tři dny jsem hrála vyrovnaný golf, padaly tam birdie, ale zároveň jsem udělala i pár chyb a dávala bogey. Dnešní poslední den jsem se vyvarovala chybám a zahrála krásný výsledek. Jediné bogey přišlo na deváté jamce, kde jsem bohužel zahrála trojputt. Z výsledku a umístění mám velkou radost," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

Ještě tři jamky před koncem vedla turnaj o tři rány devatenáctiletá Emily Kristine Pedersenová z Dánska, ale pak zahrála bogey a double bogey a Herbinová s ní srovnala krok. V rozstřelu nakonec domácí golfistka vybojovala první vítězství na okruhu LET.

Další turnaj Spilková absolvuje od 23. října v Indii.

Ladies Open de France, golfový turnaj série Ladies European Tour v Saint Jean de Luz (dotace 250.000 eur, par 70):

1. Herbinová (Fr.) 269 (66+68+65+70) v dodatečném rozstřelu, 2. Pedersenová (Dán.) 269 (67+64+68+70), 3. Jörgensenová (Dán.) 271 (69+67+68+67), 4. Hullová (Angl.) 272 (68+69+68+67), 5. Klattenová 273 (68+71+67+67), 6. Caudalová (obě Fr.) 274 (72+66+69+67), 7. mj. Spilková (ČR) 275 (70+70+69+66).