Golfistka Spilková se cítí vyčerpaná a vybírá si nucenou zdravotní přestávku

ČTK ČTK
28. 6. 2019 20:03
Nejméně dva týdny v klidu bez golfu musí strávit Klára Spilková. Čtyřiadvacetiletou členku Czech Golf Teamu a globálního týmu KPMG, která letos hraje první sezonu na elitní LPGA Tour, trápí vyčerpanost.
Klára Spilková letos hraje první sezonu na elitní LPGA Tour.
Klára Spilková letos hraje první sezonu na elitní LPGA Tour. | Foto: DVTV

"Situace mě samozřejmě mrzí, nikdy jsem takové problémy neměla. Cítím pořád únavu a moc ani nejím. Zdraví je to nejdůležitější a chci mu podřídit vše tak, abych se mohla vrátit ve stoprocentní kondici," uvedla hráčka v tiskové zprávě.

Minulý týden Spilková odstoupila po 1. kole kvůli zažívacím problémům z majoru KPMG Women's PGA Championship v Chasce. Po návratu do Česka proto podstoupila důkladnou zdravotní prohlídku. "Nechala jsem si díky Dukle Praha udělat testy, které ukázaly jisté zvýšené hodnoty," řekla čtyřiadvacetiletá hráčka.

"Byla jsem pořád unavená, po tréninku nebo po devíti jamkách hraní. Myslela jsem si, že je to způsobeno nějakými zažívacími potížemi z jídla," uvedla Spilková. Vyšetření ale odhalila, že zřejmě přechodila blíže neurčené obtíže, které způsobily její současný zdravotní stav. Lékaři jí proto doporučili dvoutýdenní odpočinek.

"Věřím, že další testy už přinesou lepší zprávy," řekla Spilková, která ale neodletí na dva plánované turnaje v USA. Vynechá od 11. července akci v Ohiu a od 17. července v Midlandu. Následující program se bude odvíjet od aktuálního stavu.

Na následující majory, koncem července Evian Championship ve Francii a začátkem srpna British Open, Spilková není kvalifikovaná. O British Open by mohla usilovat v kvalifikaci. Poté následuje od 8. srpna Ladies Scottish Open.

Spilková letos na LPGA Tour odehrála jedenáct turnajů a cutem do finálových kol prošla třikrát. Jejím nejlepším výsledkem je 32. místo na Havaji. V pořadí sezony LPGA, tzv. Race to CME Globe, je aktuálně na 124 místě.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy