Golden State Warriors začali semifinále NBA vítězně

20. 5. 2015 9:13
Nejlepší tým základní části zámořské ligy měl hlavní oporu ve Stephenu Currym, který zaznamenal 34 bodů.
Fanoušci Golden State Warriors  v NBA 2015
Fanoušci Golden State Warriors v NBA 2015 | Foto: Reuters

Oakland - Basketbalisté Golden State Warriors na úvod semifinálové série NBA porazili Houston 110:106. Nejlepší tým základní části zámořské ligy měl hlavní oporu ve Stephenu Currym, který trefil šest trojek a připsal si celkem 34 bodů. Draymond Green nasbíral 13 bodů, 12 doskoků a osm asistencí.

Do prvního finále Západní konference přitom lépe vstoupili hosté a ve druhé čtvrtině vedli už o 16 bodů, ale ještě do poločasové přestávky Warriors stihli skóre otočit (58:55). Hrdinou této fáze byl náhradník Shaun Livingston, který v druhé čtvrtině nastřílel čtrnáct ze svých 18 bodů.

"Zlepšili jsme se v obraně. Díky tomu jsme mohli využít rychlý přechod do útoku a roztáhnout hru. Náš tým má tolik zbraní, že to pak ostatní týmy přímo zabíjí," řekl Curry, držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče ligy. "A bojovali jsme. To je věc, s kterou lze u našeho týmu vždy počítat," dodal.

V úvodu poslední čtvrtiny Rockets přišli kvůli zranění kolena o pivota Dwighta Howarda, i tak dokázali ještě pět minut před koncem držet vyrovnaný stav. Pak ale přišla jedenáctibodová šňůra domácích a Rockets odešli i v pátém vzájemném utkání v sezoně poraženi.

Lídrem Houstonu byl James Harden, jemuž při bilanci 28 bodů, 11 doskoků a devět asistencí chyběla jediná finální přihrávka k zisku triple doublu. Trevor Ariza proměnil čtyři z pěti tříbodových střel a dostal se na 20 bodů. Howard stihl sedm bodů a 13 doskoků, než musel ze hřiště.

"Snad bude Dwight v pořádku a ve druhém zápase budeme moci zase hrát na pivota. Tuhle možnost jsme dneska na konci neměli," řekl kouč Houstonu Kevin McHale. Podle Howarda samotného jde o menší problém, který by mu neměl bránit ve čtvrtek nastoupit. "Ale při tomhle typu obtíží je těžké dělat na hřišti věci, které bych chtěl," připustil.