Golden State uhájilo i bez Curryho domácí neporazitelnost

3. 1. 2016 10:22
Denver zdolali po prodloužení 111:108. Nejlepší střelec ligy Curry si obnovil zranění lýtka.
Stejně jako Golden State byl v neděli doma úspěšný i Cleveland
Stejně jako Golden State byl v neděli doma úspěšný i Cleveland | Foto: Reuters

New York - I když přišli basketbalisté Golden State v zápase s Denverem o nejlepšího hráče Stephena Curryho, uhájili domácí neporazitelnost v této sezoně NBA. Denver zdolali po prodloužení 111:108. Nejlepší střelec ligy Curry si obnovil zranění lýtka.

"Vím přesně, o co jde. Kdykoli si něco uděláte a snažíte se hrát, i když situace ještě není stoprocentní, působí to jako magnet, aby se něco znovu stalo," řekl Curry, jenž předtím chyběl Warriors ve dvou zápasech. V sobotu proti Denveru odehrál necelých 15 minut, do druhé půle už nezasáhl.

Už pošesté v této sezoně oslavila triple double další hvězda sestavy ligového lídra Draymond Green. V sobotu se dostal na 29 bodů, 17 doskoků a 14 asistencí a tým Golden State oslavil 16. domácí vítězství v tomto ročníku.

Dramatickou koncovku rozhodl Klay Thompson. Po nájezdu dal koš patnáct sekund před koncem prodloužení a po neúspěšné střele soupeře přidal jeden trestný hod. Warriors přitom vedli až o 26 bodů, ale Curryho odstoupení sebralo týmu šťávu a Denver vrátil do zápasu zejména Danilo Gallinari s 24 body. V poslední sekundě základní hrací doby srovnal Will Barton.

Neporazitelnost ve vlastní hale nadále drží basketbalisté San Antonia. Houstonu vrátili necelý týden starou porážku z jeho palubovky po výsledku 121:103. Spurs trefili 13 trojek, což je maximum v sezoně, a hned šest z nich dal zatím trápící se střelec Danny Green. Klubový rekord vylepšili už na 20 vyhraných zápasů doma.

Senzačně k tomu nepřispěl ani jediným bodem Tim Duncan, na nule zůstal poprvé v kariéře v NBA, kterou hraje 19 let. Zastoupili ho LaMarcus Aldridge se 24 body a Kawhi Leonard s 22 body. Rockets nestačilo 22 bodů a jedenáct doskoků Dwighta Howarda.

Sacramento předvedlo skvělý střelecký výkon a Phoenixu nadělilo 142 bodů. V pořadí 1155. výhru v kariéře oslavil kouč Kings George Karl a na pátém místě historické tabulky se vyrovnal legendě Chicaga a Los Angeles Lakers Philu Jacksonovi.

Výsledky NBA:

Boston - Brooklyn 97:100, Charlotte - Oklahoma City 90:109, Cleveland - Orlando 104:79, Dallas - New Orleans 98:105, Golden State - Denver 111:108 po prodl., Indiana - Detroit 94:82, LA Clippers - Philadelphia 130:99, Minnesota - Milwaukee 85:95, Sacramento - Phoenix 142:119, San Antonio - Houston 121:103, Utah - Memphis 92:87 po prodl.