Gebrselassie opět září, v Berlíně zaběhl světový rekord

janc
30. 9. 2007 11:25
Gebrselassie zlepšil tři roky starý rekord v maratonu
Haile Gebrselassie po vítězství v Berlíně, kde zaběhl světový rekord.
Haile Gebrselassie po vítězství v Berlíně, kde zaběhl světový rekord. | Foto: Reuters

Berlín - Etiopský běžec Haile Gebrselassie potvrdil, že ještě zdaleka nepatří do starého železa. Během maratonského závodu v Berlíně zlepšil tři roky starý nejlepší světový výkon.

Po fantastickém představení překonal čas Keňana Paula Tergata z Berlína z roku 2003 a do světových tabulek se zapsal výkonem 2:04:26 vteřin. 

Bylo to už pošesté, co Berlín viděl světový rekord v maratonu. Výkonu etipoského běžce přihlíželo více než milion diváků.

"Je to úžasné, opravdu speciální okamžik, děkuji všem mým fanouškům, zvláště německým divákům přímo u trati," zářil v cíli Gebrselassie do kamer německých televizí.

40 000 bežců stálo na startu maratonu v Berlíně. A závod to byl opravdu parádní. I počasí hrálo kvalitě maratonu do karet, lehce pofukovalo, bylo polojasno a teplota 16. stupňů.

"Počasí bylo perfektní, trošku foukalo, ale nevadilo to. A hlavně diváci byli fantastičtí, bez nich bych to nedokázal," popisoval Gebrselassie.

Čtyřiatřicetiletý Afričan za triumf vyinkasoval 50 000 eur a bonus ve stejné výši za rekordní čas. Na startovném si už před závodem odhadem vydělal 250 000 eur.

 

Právě se děje

Další zprávy