Futsalisté jsou na hraně vyřazení. S Chorvaty jen remizovali

31. 1. 2014 21:30
Čeští futsalisté s Chorvaty přišli o výhru, takže budou muset se supersilnými Španěly bodovat. | Foto: FAČR

Antverpy - Futsaloví reprezentanti ve svém úvodním zápase na mistrovství Evropy v Belgii přišli v předposlední minutě o výhru nad Chorvatskem a remizovali 3:3.

O postup ze skupiny do čtvrtfinále si český tým zahraje v nedělním přímém souboji s vítězem posledních čtyř šampionátů Španělskem. S ním svěřenci trenéra Tomáše Neumanna prohráli všechny dosavadní duely.

Češi v antverpské Lotto Areně začali lépe a po individuální akci Novotného se dostali v deváté minutě do vedení. Ve 14. minutě však vyrovnal nepokrytý Jelovčič po rohu Marinoviče, který pak za dvě minuty sám z rychlého protiútoku otočil skóre.

Češi přišli o postup v powerplay soupeře

Neumannovo mužstvo vstoupilo výborně do druhé půle a po půl minutě vyrovnalo, když chybujícího chorvatského brankáře Jukiče propálil Roman Mareš.

Ve 24. minutě Češi dokonali obrat po trefě Beleje. Jenže poté neproměnil penaltu Seidler a bronzoví medailisté z Eura 2010 jednobrankový náskok neudrželi. V závěru chorvatské hry bez brankáře vyrovnal Capar, který stejně zajistil Chorvatům ve středu remízu 3:3 se Španělskem.

"Ohromné zklamání. Góly, které dostáváme, to jsou školácké chyby při střídání. Na mezinárodní úrovni tohle nejde. Mě to strašně mrzí a myslím, že ještě víc to bude mrzet kluky. Dneska si hrábli na dno, oddřeli to, ale vlastními blbostmi si prohráli zápas," řekl kouč Neumann.

Češi proti Španělům nikdy nebodovali

České mužstvo by mohl v neděli posunout do play off i nerozhodný výsledek. Při případné remíze se Španělskem 1:1 a 2:2 by se kopaly pokutové kopy.

Při remíze 3:3 by mezi Českem, Chorvatskem a Španělskem rozhodoval žebříček fair play. Při remíze 4:4 a vyšší by postoupil český tým společně se Španěly.

"Nikdy jsme je neporazili ani jim nevzali bod. Ale proč jim ho nevzít tady, nebo se o to nepokusit? Naděje umírá poslední a my se samozřejmě budeme rvát do poslední vteřiny," uvedl Neumann.

"Chorvati s nimi byli schopni uhrát 3:3, tak i my budeme věřit do poslední chvíle. Proč by se nestal zázrak? Třeba můžeme poslat Španěly domů," doplnil autor třetí české branky Michal Belej.

Výsledek:

Chorvatsko - Česko 3:3 (2:1)

Branky: 14. Jelovčič, 16. Marinovič, 39. Capar - 9. Novotný, 21. R. Mareš, 24. Belej.

Sestava Česka: Gerčák - Cupák, R. Mareš, Rešetár, Slováček - Žďánský, Novotný, Oliva, Frič, Kovács, Rodek, Seidler, Sláma, Belej. Trenér: Neumann.

1. Chorvatsko 2 0 2 0 6:6 2
2. Česko 1 0 1 0 3:3 1
Španělsko 1 0 1 0 3:3 1