Zkrvavený Fury uhájil neporazitelnost. Navzdory tvrdé ráně nad oko přemohl Wallina

ČTK ČTK
15. 9. 2019 10:53
Bývalý šampion těžké váhy Tyson Fury zůstal před očekávaným soubojem s úřadujícím mistrem světa Deontayem Wilderem neporažený. V Las Vegas ho prověřil v sobotu Švéd Otto Wallin, kterého britský boxer navzdory krvácejícímu zranění udolal na body. Lukrativní odveta Fury - Wilder je naplánována na 22. února.
Tyson Fury navzdory krvavé ráně porazil Švéda Otta Wallina.
Tyson Fury navzdory krvavé ráně porazil Švéda Otta Wallina. | Foto: Reuters

Wilder je šampionem organizace WBC, ze 42 soubojů v profesionálním ringu vyhrál 41 (z toho čtyřicet k.o.) a remizoval právě s Furym. Pro něj byl souboj s Wallinem pravděpodobně generálkou na odvetu s Wilderem a důkladně jej prověřila.

Už ve třetí kole inkasoval Brit úder nad pravé oko a jeho tým měl co dělat, aby krvácení zastavil a Fury mohl pokračovat. Nakonec absolvoval se Švédem mladším o tři roky všech dvanáct kol, na body nicméně vyhrál jednoznačně.

"Dostal jsem nad oko a nic neviděl. Úplně to změnilo celý zápas. Ale když můžu, tak pokračuju. Otto byl fakt dobrý, vikingský válečník," řekl jednatřicetiletý Fury poté, co vyhrál 29. souboj v profiringu. Podle nepotvrzených informací za něj dostal 12 milionů dolarů.

S Wilderem se rozešli smírně loni 1. prosince, Američan pak zůstal mistrem světa těžké váhy organizace WBC. "Deontay Wildere, teď chci tebe," vzkázal mu Fury. Wildera mezitím čeká ještě listopadová odveta s Kubáncem Luisem Ortizem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy