Fury přišel potřetí o soupeře. Pos... se z něj i Chisora?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 7. 2014 1:46
Velký boxerský ostrovní šlágr se opět odkládá. Především pro Tysona Furyho je to velká rána.
Dereck Chisora a Tyson Fury na tiskové konferenci
Dereck Chisora a Tyson Fury na tiskové konferenci | Foto: Facebook Tyson Fury

Londýn – Velká Británie a nejen ta přišla o velký víkendový boxerský šlágr. Ostrovní rebel Dereck Chisora si totiž v tréninku zlomil kůstku v pravé ruce a jeho sobotní souboj s neméně výřečným a extravagantním Tysonem Furym, tak musel být prozatím odložen. Termín nového zápasu, není ale zatím známý.

Tohle už je skutečně pech. Tysona Furyho můžete nenávidět pro jeho velkohubá prohlášení, fakt, že si občas nevidí do pusy a chová se jako velké – 206 centimetrů a 115 kilogramů vážící – děcko, tohle mu ale asi nepřeje nikdo.

Fury zuří a tentokrát má také důvod

Tenhle obr z Manchesteru měl za posledních patnáct měsíců naplánované tři velké duely, v ringu se ale objevil pouze jednou – letos v únoru proti průměrnému americkému rváči Joeymu Abellovi. Nejprve mu dvakrát zrušil zápas o deset milionů liber krajan David Haye, nyní padla také jeho ostře sledovaná odveta s dalším britským rváčem Dereckem Chisorou.

Galavečer v Manchesteru sice celý zrušený nebyl, jeho hlavním tahákem nyní bude souboj o titul mistra Evropy ve střední váze mezi domácím Billem Joem Saundersem a Italem Emanuelem Blandamurou, bitva Fury vs. Chisora byla jen posunuta, otázkou ale je, zda-li na změnu termínu prvně jmenovaný přistoupí.

Podobný scénář totiž zažil už právě s Hayem. „Dereck Chisora není o nic lepší, než David Haye. Je to stejně jako on obyčejný pytel sraček. Nebylo tam žádné zranění, jednoduše se ze mě posral,“ napsal pětadvacetiletý rodák z Manchesteru na twitteru. Tentokrát se dá jeho slovník i celkem pochopit.

Potřetí během jednoho ruku dřel na velký zápas, vypadal (ovšem stejně jako jeho soupeř) ve špičkové kondici, potřetí během dvanácti měsíců zbytečně. Slabou útěchou mu budiž, že se mu Chisora veřejně omluvil a i fakt, že tak bude mít čas vyřešit s Britskou boxerskou federací (BBBofC) své hodně vulgární vystoupení na tiskové konferenci minulé pondělí. Na kobereček byl pozván na středu 13. srpna.

Chisora se soupeři veřejně omluvil

„Omlouvám se Tysonovi i fanouškům, kteří se na tento zápas těšili. Ani nedokážu vyjádřit své zklamání nad tím, že jsem musel z tohoto souboje odstoupit, ale na radu lékařů i svého manažera jsem tak musel učinit. Ale jakmile se moje ruka uzdraví, najdeme společně nový termín,“ napsal skrze sociální sítě třicetiletý rváč, který se narodil v Zimbabwe.

„Byl jsem ve fantastické formě, měl jsem parádní výcvikový tábor, nikdy jsem nebyl v lepší formě, než nyní. Těšil jsem se, až se Tysonovi pomstím za tři roky starou porážku. Ještě jednou se mu omlouvám, vím, že i on na tento zápas tvrdě dřel. Doufám, že se tohoto zápasu mezi dvěma velkými sportovci fanoušci ještě dočkají,“ dodal bijec, kterého v Londýně připravovala dvojice kolohnátů Mariusz Wach a Alexander Ustinov.

Proč tedy nakonec ze zápasu vycouval. Minulý týden si měl v posledním ostrém sparingu zlomit kůstku v pravé ruce, což pondělní rentgenová vyšetření v Londýně potvrdila. Naprosto stejný průběh mělo i první zrušení souboje Fury vs. Haye, jen s tím rozdílem, že tehdy sparingpartner roztrhl „Hayemakerovi“ obočí.

Za Chisoru se ale následně v oficiálním prohlášení postavil také promotér večera Frank Warren. „Každý trochu zainteresovaný člověk v přípravě tohoto souboje dělal všechno pro to, aby se nakonec uskutečnil, takže pokud se něco takového stane pár dní před jeho začátkem, je to pochopitelně pro všechny velké zklamání,“ nechal se slyšel známý ostrovní manažer.

„Bohužel ale nebylo možné, aby Dereck nastoupil s tímto zraněním do ringu. Ani já bych ho do něj nepustil. Pochopitelně bereme ohled i na Tysona, pro kterého toto musí být skutečně velkou ranou. Pro těžkou váhu je to obrovský duel, ve kterým jde oběma o hodně, takže já udělám maximum, abychom dohodli nový termín,“ dodal vlivný muž britského boxu.

Že by špatná karma výřečného Furyho?

Jeho slovům se dá rozhodně věřit. Ve hře byly Mezinárodní tituly WBO, WBA a také volný britský titul. Warren dělal maximum pro to, aby se navíc vítěz stal oficiálním vyzývatelem pro vítěze zápasu Vladimir Kličko vs. Kubrat Pulev.

Otázkou ale je, jestli někdo ještě věří tomu, že i přes nový termín na zápas dojde. Zkušenosti z loňska jsou pro fanoušky, experty a koneckonců i Furyho dostatečným varováním. Na druhou stranu – jestli se ale náhodou nejedná od boxerských božstev o pomstu britskému habánovi za jeho někdy až přehnanou výřečnost nejen ke svým soupeřům. Že by špatná karma?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy