Fury hrozí kvůli nevyhovujícímu ringu zrušením duelu s Kličkem

ČTK ČTK
28. 11. 2015 16:36
Tyson Fury hrozí zrušením zápasu proti Vladimíru Kličkovi. Nelíbí se mu příliš měkký povrch ringu.
Tyson Fury během předzápasového tréningu
Tyson Fury během předzápasového tréningu | Foto: Reuters

Düsseldorf - Boxer Tyson Fury pohrozil zrušením večerního souboje o titul mistra světa těžké váhy s Vladimirem Kličkem, nelíbí se mu totiž příliš měkký povrch ringu. Britský vyzyvatel požaduje jeho úpravu, jinak v Düsseldorfu k netrpělivě očekávanému duelu o pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF nenastoupí.

Furymu se nelíbí měkký povrch ringu

"Musejí to vyměnit. Pokud to neudělají, budeme mít problém," prohlásil Furyho agent Asif Vali před večerním zápasem, který by měla sledovat vyprodaná aréna pro 55.000 fanoušků. Fury prý podal oficiální stížnost, a pokud nebude vyřízena k jeho spokojenosti, ocitne se duel ve vážném ohrožení, že bude odvolán.

Furymu se prý nelíbí příliš měkká podkladová vrstva pěny, která údajně dosahuje téměř 13 centimetrů. Obvyklá je podle něho necelá polovina. "Z bezpečnostního a zdravotního hlediska je to moc, protože může snadno dojít ke zranění kotníků," prohlásil Vali s tím, že takový ring nevyhovuje především vysokým a těžkým boxerům.

Sedmadvacetiletý dosud neporažený Fury měří 206 centimetrů a podle pátečního vážení před duelem má 112 kilogramů. Devětatřicetiletý ukrajinský šampion Kličko, který je podle oficiálních údajů o osm centimetrů menší, ovšem váží o pouhého půl kilogramu méně. Podmínky pro oba borce by tak měly být srovnatelné.

 

Právě se děje

Další zprávy