Fulnek vzhůru nohama. Pro Kvitovou chystá překvapení

ČTK ČTK
5. 7. 2014 17:26
Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku.
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové,  po vyhraném finále Wimbledonu 2014
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové, po vyhraném finále Wimbledonu 2014 | Foto: ČTK

Fulnek - Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku. Do místního Městského kulturního centra ji přišly podpořit na dvě stovky fanoušků, které po třech letech znovu odměnila tím nejcennějším - vítězstvím ve finále Wimbledonu.

Fandit Kvitové přišli i členové jejího fanclubu. Mezi nimi i jeden z nejskalnějších fanoušků Roman Drozd, který ji při jejím prvním triumfu před třemi lety podporoval přímo ve Wimbledonu a jezdí ji povzbuzovat i na další zápasy. Oblekl se do stejného oblečení jako v roce 2011. "Vítězné dresy se nemění," řekl novinářům s úsměvem před zápasem.

Už o několik desítek minut později bylo jasné, že měl pravdu. "Co vám mám říct. Pocity jsou úplně famózní, jako po každém vyhraném Wimbledonu. Úplně famózní. Neštve mě, že jsem tam nebyl, tady je to lepší, tam jsem si nemohl tak zařvat jako tady," křičel po vítězném finále.

Podle něj Kvitová jednoznačně ukázala, na čí straně je kvalita. "Velký rozdíl byl na servisu a v sebevědomí, to rozhodlo," mínil Drozd, který Kvitové vzkázal: "Petro, čekám tě doma!"

Starostka chystá překvapení

Euforické pocity prožívali i další fanoušci české tenisové hvězdy. "Odmalička jsem se na ni chodila dívat, jak trénovala, bylo mi jí líto, ale fandila jsem jí nesmírně po celý Wimbledon, to bylo moje. Věřila jsem ve vítězství, ale nemyslela jsem si, že to bude tak jednoduché. Byla zkrátka famózní," podotkla Hana Drozdová.

Právě způsob, jakým čtyřiadvacetiletá Kvitová ve finále deklasovala o čtyři roky mladší Kanaďanku Eugenii Bouchardovou, nadchl snad všechny její příznivce. "Byla úžasná, bylo to strašně rychlé, protože prostě hrála dobře. Určitě jsem netipovala, že to bude takhle jednoduché, absolutně ne. Chtěla bych jí vzkázat, ať si to užije, protože si to určitě zaslouží, hrála prostě skvěle," řekla Marcela Kubová.

Všichni ve Fulneku věří, že jim Kvitová téměř půlmetrový talíř pro vítězku Wimbledonu přiveze brzy ukázat, stejně jako to udělala před třemi lety. Podle starostky Jany Mocové pro ni Fulnek má připraveno i překvapení. Předem ho však prozradit nechtěla. Kvitová už je čestnou občankou města. "Ještě je jedna věc, kterou bychom jí chtěli dát," řekla s tajuplným úsměvem starostka.

 

Právě se děje

před 3 minutami

USA uvalily sankce na ruský Rosněfť kvůli pomoci Venezuele

Spojené státy uvalily sankce na obchodní divizi ropného gigantu Rosněfť za to, že ruská státní společnost pomáhala Venezuele obcházet sankce na export její ropy. Informovala o tom v úterý agentura AP.

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa uvalila sankce na společnost Rosněfť Trading a jejího šéfa Didiera Casamira. Vysoce postavení činitelé americké administrativy podle AP rovněž varovali, že sankce by mohly být rovněž uvaleny na každého, kdo bude obchodovat s Rosněfť Trading.

Nejmenovaní činitelé uvedli, že očekávají odstřižení Rosněfť Trading od globálního finančního sektoru prostřednictvím nového opatření.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy