Fulnek vzhůru nohama. Pro Kvitovou chystá překvapení

ČTK ČTK
5. 7. 2014 17:26
Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku.
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové,  po vyhraném finále Wimbledonu 2014
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové, po vyhraném finále Wimbledonu 2014 | Foto: ČTK

Fulnek - Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku. Do místního Městského kulturního centra ji přišly podpořit na dvě stovky fanoušků, které po třech letech znovu odměnila tím nejcennějším - vítězstvím ve finále Wimbledonu.

Fandit Kvitové přišli i členové jejího fanclubu. Mezi nimi i jeden z nejskalnějších fanoušků Roman Drozd, který ji při jejím prvním triumfu před třemi lety podporoval přímo ve Wimbledonu a jezdí ji povzbuzovat i na další zápasy. Oblekl se do stejného oblečení jako v roce 2011. "Vítězné dresy se nemění," řekl novinářům s úsměvem před zápasem.

Už o několik desítek minut později bylo jasné, že měl pravdu. "Co vám mám říct. Pocity jsou úplně famózní, jako po každém vyhraném Wimbledonu. Úplně famózní. Neštve mě, že jsem tam nebyl, tady je to lepší, tam jsem si nemohl tak zařvat jako tady," křičel po vítězném finále.

Podle něj Kvitová jednoznačně ukázala, na čí straně je kvalita. "Velký rozdíl byl na servisu a v sebevědomí, to rozhodlo," mínil Drozd, který Kvitové vzkázal: "Petro, čekám tě doma!"

Starostka chystá překvapení

Euforické pocity prožívali i další fanoušci české tenisové hvězdy. "Odmalička jsem se na ni chodila dívat, jak trénovala, bylo mi jí líto, ale fandila jsem jí nesmírně po celý Wimbledon, to bylo moje. Věřila jsem ve vítězství, ale nemyslela jsem si, že to bude tak jednoduché. Byla zkrátka famózní," podotkla Hana Drozdová.

Právě způsob, jakým čtyřiadvacetiletá Kvitová ve finále deklasovala o čtyři roky mladší Kanaďanku Eugenii Bouchardovou, nadchl snad všechny její příznivce. "Byla úžasná, bylo to strašně rychlé, protože prostě hrála dobře. Určitě jsem netipovala, že to bude takhle jednoduché, absolutně ne. Chtěla bych jí vzkázat, ať si to užije, protože si to určitě zaslouží, hrála prostě skvěle," řekla Marcela Kubová.

Všichni ve Fulneku věří, že jim Kvitová téměř půlmetrový talíř pro vítězku Wimbledonu přiveze brzy ukázat, stejně jako to udělala před třemi lety. Podle starostky Jany Mocové pro ni Fulnek má připraveno i překvapení. Předem ho však prozradit nechtěla. Kvitová už je čestnou občankou města. "Ještě je jedna věc, kterou bychom jí chtěli dát," řekla s tajuplným úsměvem starostka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy