Fulnek vzhůru nohama. Pro Kvitovou chystá překvapení

ČTK ČTK
5. 7. 2014 17:26
Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku.
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové,  po vyhraném finále Wimbledonu 2014
Radost Fulneku, rodiště Petry Kvitové, po vyhraném finále Wimbledonu 2014 | Foto: ČTK

Fulnek - Nepopsatelná radost ovládla po vítězném míčku tenistky Petry Kvitové její rodný Fulnek na Novojičínsku. Do místního Městského kulturního centra ji přišly podpořit na dvě stovky fanoušků, které po třech letech znovu odměnila tím nejcennějším - vítězstvím ve finále Wimbledonu.

Fandit Kvitové přišli i členové jejího fanclubu. Mezi nimi i jeden z nejskalnějších fanoušků Roman Drozd, který ji při jejím prvním triumfu před třemi lety podporoval přímo ve Wimbledonu a jezdí ji povzbuzovat i na další zápasy. Oblekl se do stejného oblečení jako v roce 2011. "Vítězné dresy se nemění," řekl novinářům s úsměvem před zápasem.

Už o několik desítek minut později bylo jasné, že měl pravdu. "Co vám mám říct. Pocity jsou úplně famózní, jako po každém vyhraném Wimbledonu. Úplně famózní. Neštve mě, že jsem tam nebyl, tady je to lepší, tam jsem si nemohl tak zařvat jako tady," křičel po vítězném finále.

Podle něj Kvitová jednoznačně ukázala, na čí straně je kvalita. "Velký rozdíl byl na servisu a v sebevědomí, to rozhodlo," mínil Drozd, který Kvitové vzkázal: "Petro, čekám tě doma!"

Starostka chystá překvapení

Euforické pocity prožívali i další fanoušci české tenisové hvězdy. "Odmalička jsem se na ni chodila dívat, jak trénovala, bylo mi jí líto, ale fandila jsem jí nesmírně po celý Wimbledon, to bylo moje. Věřila jsem ve vítězství, ale nemyslela jsem si, že to bude tak jednoduché. Byla zkrátka famózní," podotkla Hana Drozdová.

Právě způsob, jakým čtyřiadvacetiletá Kvitová ve finále deklasovala o čtyři roky mladší Kanaďanku Eugenii Bouchardovou, nadchl snad všechny její příznivce. "Byla úžasná, bylo to strašně rychlé, protože prostě hrála dobře. Určitě jsem netipovala, že to bude takhle jednoduché, absolutně ne. Chtěla bych jí vzkázat, ať si to užije, protože si to určitě zaslouží, hrála prostě skvěle," řekla Marcela Kubová.

Všichni ve Fulneku věří, že jim Kvitová téměř půlmetrový talíř pro vítězku Wimbledonu přiveze brzy ukázat, stejně jako to udělala před třemi lety. Podle starostky Jany Mocové pro ni Fulnek má připraveno i překvapení. Předem ho však prozradit nechtěla. Kvitová už je čestnou občankou města. "Ještě je jedna věc, kterou bychom jí chtěli dát," řekla s tajuplným úsměvem starostka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy