Fuksa vybojoval v Poznani další stříbro, druhý dojel i deblkajak

26. 5. 2019 13:28
Kanoista Martin Fuksa si připsal na Světovém poháru v Poznani další druhé místo. Na neolympijské trati 500 metrů dnes zopakoval výsledek ze sobotního kilometru. Ve sprintu na 200 metrů skončil druhý deblkajak Filip Šváb, Ondřej Bišický.
Martin Fuksa.
Martin Fuksa. | Foto: Anna Šeflová

Fuksa prohrál o téměř dvě sekundy s trojnásobným olympijským medailistou z Ria de Janeiro Brazilcem Isaquiasem dos Santosem, který byl v sobotu na kilometru až sedmý. Tentokrát nedal soupeřům šanci a ve druhé polovině závodu jim výrazně ujel.

Šestatřicetiletý Šváb s o 14 let mladším Bišickým nestačili na dvoustovce jen na Španěly Marcose Abada a Carlose Borráse, za kterými zaostali o pouhých 112 tisícin sekundy.

Nedařilo se čtyřkajaku Daniel Havel, Jakub Zavřel, Josef Dostál, Jakub Špicar, který v sobotu vyhrál svou semifinálovou jízdu, ale ve finále pětistovky skončil na předposledním osmém místě. Na vítěznou německou posádku ztratil bezmála dvě a půl sekundy. Dostál tak nenavázal na své sobotní třetí místo z kilometru na singlkajaku.

SP v rychlostní kanoistice v Poznani (Polsko):

1000 m:

Muži - K2: 1. Hoff, Schopf (Něm.) 3:09,426, …finále B: 8. Veselý, Šlouf (ČR) 3:20,856; C2: 1. Oeltze, Kretschmer (Něm.) 3:30,622.

500 m:

Muži - C1: 1. Dos Santos (Braz.) 1:46,555, 2. M. Fuksa (ČR) 1:48,395; K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:20,006, …8. ČR (Havel, Zavřel, Dostál, Špicar) 1:22,486

Ženy - K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 1:47,839; K4: 1. N. Zéland (Carringtonová, Imrieová, Fisherová, Ryanová) 1:31,543; C2: 1. Vincentová-Lapointeová, Vincentová (Kan.) 1:54,389, …finále B: 3. Jandová, Ježová (ČR) 2:04,050.

200 m:

Muži - K2: 1. Abad, Borrás (Šp.) 32,863, 2. Šváb, Bišický (ČR) 32,975; C2: 1. Šliwiňski, Lubniewski (Pol.) 36,363.

Ženy - K2: 1. Ponomarenková, Ostermanová (Slovin.) 37,786; C2: 1. Lin Wen-ťün, Čang Lu-čchi (Čína) 43,856.