Froome v závěrečné etapě vyhrál Critérium du Dauphiné

ČTK ČTK
14. 6. 2015 18:21
Třicetiletý lídr stáje Sky odsunul na druhé místo dosud vedoucího Tejaye van Garderena, v konečném pořadí ho porazil o deset sekund.
Christopher Froome
Christopher Froome | Foto: Reuters

Modane Valfrejus - Britský cyklista Chris Froome rozhodl drtivým útokem v závěrečném stoupání poslední osmé etapy o svém vítězství v závodu Critérium du Dauphiné. Třicetiletý lídr stáje Sky odsunul na druhé místo dosud vedoucího Tejaye van Garderena, v konečném pořadí ho porazil o deset sekund.

Froome, jenž vyhrál Critérium du Dauphiné i v roce 2013 před svým triumfem na Tour de France, zaostával po sobotní etapě za Američanem o 18 sekund, dnes ho ale stejným rozdílem porazil. Van Garderen dojel v první skupince pronásledovatelů na pátém místě, a protože nezískal žádné bonusové sekundy, klesl na druhé místo.

"Nemohu tomu uvěřit. Ani jsem nečekal, že by to mohlo tak dobře vyjít," řekl nadšený Froome, jenž se opět pasoval do role velkého favorita Tour de France. Obhájce titulu na Tour Vincenzo Nibali, jenž závěru náročné sobotní etapy zcela odpadl, skončil v celkovém pořadí na 12. místě.

Tour de France odstartuje 4. července v Utrechtu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy