Froome nemá klid. UCI mu kontrolovalo kolo kvůli motoru

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
24. 7. 2015 6:09
Zástupci světové cyklistické unie (UCI) kontrolovali kola Chrise Frooma a Petera Sagana, zda nemají v rámech motorky.
Zástupci UCI sledují, zda není v rámu kola Joaquíma Rodrigueze motorek.
Zástupci UCI sledují, zda není v rámu kola Joaquíma Rodrigueze motorek. | Foto: Twitter Kaťuša

Saint-Jean-de-Maurienne - Ani den klidu si neužije Brit Chris Froome, lídr letošního ročníku Tour de France. Když nemusí řešit otázky na údajný doping, přijde Mezinárodní cyklistická federace (UCI) s kontrolou, zda v rámu svého kola nemá motor.

Už to opravdu vypadá jako hon na čarodějnici jménem Froome. Když jej především francouzští novináři obvinili, že podává v horách nadlidské výkony a že za tím lze hledat doping, zveřejnila jeho stáj Sky některá výkonnostní data. Z nich bylo zřejmé, že se výkony rodáka z keňského Nairobi výrazněji nevymykají možnostem jeho největších soupeřů.

Mezi vybranými koly bylo i Saganovo

A tak po čtvrteční 18. etapě přišla na řadu kontrola Froomova kola. I když nejen jeho - komisaři UCI si vybrali "pracovní nástroje" ještě také Španěla Joaquíma Rodrigueze, Slováka Petera Sagana, Kolumbijce Naira Quintany a domácí dvojice Romain Bardet, Pierre Rolland. Důvod? Případné motorky schované v rámech kol.

"Vítám tyto kontroly. Jsem za to rád, alespoň utichnou některé spekulace," komentoval další "otravování" vlastní osoby třicetiletý Brit na tiskové konferenci.

"Myslím, že spekulace na motory v kolech jsou jen výmysly některých lidí na sociálních sítích, které se nezakládají na hmatatelných důkazech," dodal Froome, jehož kolo stejně jako i zbylá kontrolou prošla bez nějakého prohřešku.

Nešlo o první podobnou kontrolu

Dle serveru cyclingnews.com se jednalo už o čtvrtou podobnou kontrolu v průběhu letošní Tour de France, ovšem už neuvedl, zda i v nich bylo jméno pronásledovaného lídra letošního ročníku.

Ke kontrole jeho kola došlo paradoxně po etapě, kdy se zdálo, že měl poprvé problémy udržet se svých největších rivalů, a to při stoupání krásnými serpentinami na Lacets de Montvernier.

Nezbývá než čekat, s čím přijdou na Frooma UCI, potažmo novináři přímo v dění nyní. Nevyšly ataky na jeho osobu, kontrolou prošlo i jeho kolo. Nápady totiž už pomalu docházejí...

Jak se dařilo Čechům i favoritům na Tour de France?

Tour de France 2015

Kompletní program Tour, výsledky a profily etap i jezdců najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy