Froome den po triumfu na Tour vyhrál kritérium v Aalstu

23. 7. 2013 10:10
Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu
Christopher Froome.
Christopher Froome. | Foto: Reuters

Aalst - Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu. Osmadvacetiletý britský cyklista absolvoval pondělní závod ve žlutém trikotu šampiona Tour a 90 kilometrů zvládl v čase 2:02:26 hodiny.

Ačkoli měl Froome v nohou odjetých téměř 3500 kilometrů během tří týdnů, zvládl i spurt s australským týmovým kolegou z týmu Sky Richiem Portem. Třetí dojel se ztrátou tří sekund Ital Matteo Trentin. "Bylo to jiné než v Paříži, docela rychlé, ale taky výborná atmosféra," řekl Froome po závodu, který sledovalo 50 tisíc diváků.

Přiznal, že před kritériem moc nespal. "Po oficiálních oslavách na Champs-Élysées jsme měli týmovou party, byl jsem v posteli v půl šesté ráno," prozradil Froome.

Několik jeho soupeřů z Tour jelo v pondělí jiné kritérium v nizozemském Boxmeeru, kde vyhrál šestý muž Tour de France a domácí favorit Bauke Mollema.

Roman Kreuziger, jenž se celkově pátým místem v Paříži postaral o historické české maximum, se představí na sobotním závodu ve španělském San Sebastianu. Pak si dopřeje nejméně týdenní odpočinek.