Fränk Schleck dostal roční trest. Stou Tour tak nepojede

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 1. 2013 19:30
Lucemburská antidopingová agentura potrestala jezdce týmu RadioShack Nissan Trek Nissan Trek se zpětnou platností, takže mu suspendace vyprší 14. července.
Fränk Schleck měl pozitivní dopingový test při loňské Tour de France. Tu letošní tak nepojede.
Fränk Schleck měl pozitivní dopingový test při loňské Tour de France. Tu letošní tak nepojede. | Foto: Aktuálně.cz

Brusel - Cyklista Fränk Schleck dostal roční distanc za doping na loňské Tour de France.

Lucemburská antidopingová agentura potrestala jezdce týmu RadioShack Nissan Trek Nissan Trek se zpětnou platností, takže mu suspendace vyprší 14. července. Letošní ročník Tour však nestihne.

Dvaatřicetiletý Schleck měl pozitivní test na diuretikum Xipamid, které může sloužit k maskování dopingu. Třetí muž z Tour de France 2011 podvádění popírá a tvrdí, že mu látka byla podstrčena.

Mezinárodní cyklistická unie uvedla, že Xipamid objevila Francouzská antidopingová laboratoř ve Schleckově vzorku z 14. července.

"Soudci uznali, že nejsem podvodník"

Tři dny nato starší ze známých lucemburských bratrů pět etap před koncem Tour ze závodu odstoupil. Průběžně byl dvanáctý.

Původně Schleckovi hrozil dvouletý trest. Proti dnešnímu verdiktu se může odvolat ke Sportovnímu arbitrážními soudu (CAS) v Lausanne.

"Detailně to prozkoumáme a pak se rozhodneme o dalších krocích. Pozitivní na tom je, že soudci uznali, že nejsem podvodník," uvedl Schleck.

Fränk a jeho mladší sourozenec Andy jsou nejpopulárnějšími lucemburskými cyklisty poslední dekády.

Andy se stal dodatečně vítězem Tour de France 2010 po potrestání Alberta Contadora, Fränk má na kontě mimo jiné triumfy z alpských etap z let 2006 a 2009.

 

Právě se děje

Další zprávy