Franc má bronz z mistrovství světa na dlouhé ploché dráze

ČTK ČTK
16. 9. 2012 9:04
Český jezdec Josef Franc získal bronzovou medaili v seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze a dosáhl životního úspěchu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA - Eduard Erben

Vechta - Český jezdec Josef Franc získal bronzovou medaili v seriálu mistrovství světa na dlouhé ploché dráze a dosáhl životního úspěchu.

Před závěrečném šestým finálovým závodem v německé Vechtě byl Franc dokonce na průběžné druhé pozici, z níž ho nakonec odsunul domácí Martin Smolinski. Mistrem světa se stal potřetí za sebou Fin Joonas Kylmäkorpi.

Franc přišel o světové stříbro až ve finálové jízdě, v níž obsadil šesté místo, zatímco Smolinski skončil druhý za Kylmäkorpim.

Třiatřicetiletý pražský závodník prohrál s Němcem o dva body, udržel však za sebou Nizozemce Theo Pijpera, s nímž nasbíral shodně 126 bodů.

Franc během šampionátu čtyřikrát vystoupil na stupně vítězů, třetí a pátý finálový závod v nizozemském Groningenu respektive francouzském Morizes dokázal vyhrát.

Ve Vechtě se poprvé ve finále MS objevil Richard Wolff, jenž nahradil zraněného Brita Andrewa Appletona, a obsadil v závodu dvanácté místo.

Závěrečný 6. finálový závod MS na dlouhé ploché dráze ve Vechtě (Německo):

1. Kylmäkorpi (Fin.), 2. Smolinski (Něm.), 3. Woodward (Austr.), ...6. Franc, 12. Wolff (oba ČR).

Konečné pořadí:

1. Kylmäkorpi 149, 2. Smolinski 128, 3. Franc 126

 

Právě se děje

před 49 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy