FOTO Koncert Berdycha se Štěpánkem. Finále je blízko

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.
Čeští tenisté se mohli radovat a zhluboka si oddechnout po veledůležité výhře ve čtyřhře během semifinále Davis Cupu s Argentinou.
"Berdychův gang" si poradil s Argentinci Carlosem Berlocqem a Eduardem Schwankem už ve třech setech.
V prvním setu "ukradli" Češi soupeřům hned davkrát podání. Zajímavá byla obzvláště třetí hra první sady, ve které došlo na obou stranách k osmi brejkbolům a Argentinci si vyzkoušeli neuvěřitelných 21 podání během jednoho gamu. O pouhý gam později naopak Češi podávali devatenáctkrát.
První set díky dlouhým hrám trval více než hodinu a Berlocq se Schwankem jej prohráli 3:6.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
15. 9. 2012 22:49
Podívejte se na fotografie z důležitého utkání čtyřhry v semifinále Davis Cupu mezi Českou republikou a Argentinou.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy