Jak to, že žije? divil se Brazilec růžovému vzdoru. To byl Oktagon v nejtvrdším městě

Zaplněná Ostravar Arena při turnaji MMA Oktagon 37.
Klání Davida Kozmy proti Brazilci Kaiku Britovi bylo vrcholem sobotního večera v Ostravě. Protivníci svedli souboj o pás šampiona welterové váhy organizace Oktagon, který měl právě Kozma v držení od listopadu 2018.
Fanoušky měl v Ostravě pochopitelně na své straně. Už jen proto, že pochází z nedaleké Karviné a je regionální sportovní hvězdou.
Na Kozmu (a další zápasy MMA) přišlo do vítkovické Ostravar Areny bezmála 12 tisíc diváků. Promotér Ondřej Novotný označuje Ostravu jako "nejtvrdší město v republice" a fanoušci z východního koutu Česka znovu ukázali, jak moc mají tvrdé střety v kleci rádi.
Třicetiletý Kozma, přezdívaný Růžový panter, si zakládá na image spjaté s růžovou barvou. Ta proto byla v Ostravě vidět téměř všude.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek, Oktagon MMA
4. 12. 2022 13:46
Po osmi měsících zavítal turnaj organizace Oktagon do Ostravy. Fanoušci MMA zaplnili Ostravar Arenu v počtu 12 tisíc a sledovali deset soubojů s gradující kvalitou. Domácí hrdina David Kozma sice v krvavém titulovém zápase padl, ale předvedl mimořádnou odolnost. Podívejte se na fotografie z řežby v "nejtvrdším městě republiky".
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy