FOTO Zeman přičichl k olympijské horečce a vyslechl nominaci

Podívejte se na obrázky ze slavnostního schvalování české olympijské nominace.
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil slavnostního schvalování olympijské nominace na plénu Českého olympijského výboru v Rudolfově galerii na Pražském hradě.
Přišel s hůlkou a hned si potřásl rukou s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem.
Pozdravil se i s dalšími představiteli českého sportu. Tady si třese pravicí s badmintonistou Petrem Koukalem.
Poté prezident oblékl bundu české olympijské výpravy.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport, Eduard Erben
16. 1. 2014 23:20
Podívejte se na galerii ze slavnostního schválení olympijské nominace pro hry v Soči.

Praha - Plénum Českého olympijského výboru se sešlo na Pražském hradě, aby tu slavnostně schválilo olympijskou nominaci na zimní hry v Soči.

Nechyběl u toho ani český prezident Miloš Zeman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Německá konzervativní CDU si novým předsedou zvolila Friedricha Merze

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) na sobotním digitálním sjezdu zvolila předsedou Friedricha Merze, který v čele největší opoziční strany střídá dosavadního šéfa Armina Lascheta. Delegáti sjezdu volbou podle očekávání potvrdili prosincový výsledek vnitrostranického referenda, které se pro Merze jasnou většinou hlasů vyslovilo.

Merz nyní musí stranu sjednotit, vyvést CDU po loňské porážce v parlamentních volbách z vnitřní krize a najít nový směr, který CDU po politickém odchodu své kancléřky Angely Merkelové hledá. To vše již Merz v projevu přislíbil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Další díly Mission: Impossible uvedou kina až v letech 2023 a 2024

Kvůli pandemii se zdrží sedmé a osmé pokračování série akčních filmů Mission: Impossible s hercem Tomem Cruisem. Sedmá část měla mít premiéru letos na podzim, nakonec ji biografy začnou promítat až 14. července 2023. Navazující osmý díl pak bude mít premiéru 28. června 2024, oznámily produkční společnosti Paramount Pictures a Skydance.

Snímky se natáčely v Itálii, Velké Británii nebo Polsku a štáb vedený režisérem Christopherem McQuarriem měl opakovaně problém s karanténami a nákazami. Také filmová studia a multiplexy se již téměř dva roky snaží odhadnout, kdy pandemie dostatečně poleví, aby se lidé mohli ve velkých počtech vrátit do kinosálů. Sága Mission: Impossible celosvětově dosud utržila přes 3,57 miliardy dolarů, v přepočtu skoro 80 miliard korun.

Zdroj: Reuters, ČTK
Další zprávy