FOTO Zbitý Konečný, Malignaggi v nemocnici a úžasný Hopkins

Společná fotka sobotních soupeřů pár hodin po zápase na hotelu.
Těžká šichta čekala Lukáše Konečného během americké mise. Porazit šampióna WBO ve střední váze Petera Quillina a přestože se mu to nepodařilo, zanechal na místní dobrý dojem.
Před zápasem byl Konečný jako vždy uvolněný a usměvavý. Moc dobře věděl, že jde do posledního duelu kariéry.
To na tváři Quillina byste našli především pekelné soustředění.
Při nástupu do ringu...
Foto: Tým Peter Quillin
20. 4. 2014 21:30
Nejen zápasová galerie z galavečera profesionálního boxu ve Washingtonu, kde se představil také český boxer Lukáš Konečný.

Nejen zápasová galerie z galavečera profesionálního boxu ve Washingtonu, kde se představil také český boxer Lukáš Konečný. Ten v souboji s Peterem Quillinem usiloval neúspěšně o titul mistra světa WBO ve střední váze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát loni na daních vybral přes bilion korun, meziročně mírně více

Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni stouply meziročně o 1,2 procenta, tedy o 12 miliard korun, na 1,03 bilionu korun. Například na dani z přidané hodnoty stát získal 463,7 miliardy korun, meziročně o 37,2 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 200,6 miliardy korun, meziročně o 40 miliard korun více. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu za loňský rok.

Naopak z daně z příjmu fyzických osob stát za loni získal meziročně o 59 miliard korun méně, tedy 172,6 miliardy korun. Důvodem byly daňové změny účinné od roku 2021, zejména snížení základu daně o více než 25 procent a zvýšení slevy na poplatníka. Ministerstvo financí minulý týden uvedlo, že rozpočet změnou daní loni přišel o 56,7 miliardy korun a na úrovni veřejných financí ztráta činí 90,2 miliardy korun. Méně stát vybral loni i ze spotřebních daní, zhruba 158 miliard korun.

Samotný státní rozpočet získal loni na daňových příjmech bez pojistného na sociální zabezpečení 698,7 miliardy korun, tedy o 19,5 miliardy korun méně. Vliv měla i loňský úprava rozpočtového určení daní ve prospěch obcí a krajů. Schodek rozpočtu loni vyšplhal na rekordních 419,7 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy