Nikoliv vražda, ale zabití. Pistorius bude sedět pět let

Podívejte se na fotogalerii z poslední dní soudu s Oscarem Pistoriusem, který dle soudu zabil svoji přítelkyni Reevu Steenkampovou neúmyslně.
Oscar Pistorius při čtení rozsudku v Pretorii. Rok a půl po úmrtí Reevy Steenkampové, které má na svědomí, soud potvrdil jeho verzi událostí. I tak ale půjde do chládku na pět let a na další tři roky má podmínku.
Podmíněný tříletý trest je za nedbalé zacházení se zbraní. Už v minulosti totiž Pistorius z neopatrnosti v jedné restauraci omylem vystřelil.
Barry Roux, přezdívaný "pitbull", který vedl obhajobu. Může být relativně spokojen, jeho mandantovi hrozil trest až na patnáct let či dokonce doživotí.
Oscar Pistorius se po vyřčení pětiletého trestu držel s rodinou za ruce
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
Aktualizováno 21. 10. 2014 10:45
Podívejte se na fotogalerii z posledních dní soudu s Oscarem Pistoriem, který dle soudu zabil svoji přítelkyni Reevu Steenkampovou neúmyslně.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Uvězněného ruského opozičního politika Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Koronavirus mají v pražské zoo i lvi a gorilí samec. Příznaky mají mírné

Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí e jeden gorilí samec v pražské zoo. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u gorilího samce Richarda nechutenstvím a únavou. Informoval o tom ředitel pražské zoo na svém Twitteru. Zoo bude podle něj ve spolupráci s veterinární správou postupně testovat i další zvířata. "Proběhne také sekvenace vzorků, aby se zjistilo, o kterou variantu koronaviru jde," dodal.

Zdroj: Domácí
Další zprávy