FOTO Triatlonista Vabroušek dominoval v Moraviamanu

FOTO Triatlonista Vabroušek dominoval v Moraviamanu
V Otrokovicích se konal triatlonový závod Moraviaman ze seriálu Ford Czechman Tour.
Závod pořádal Tri-Max Sport Team a prémie činila 220 000 korun.
V plavání byl nejrychlejší Tomáš Martínek z Triexpert Teamu s časem 0:49:11.
Nejrychlejší plavkyní byla Gabriela Hejtíková, která z vody vylezla v čase 1:09:20.
Foto: Lukáš Drštička
Sport Lukáš Drštička, Sport
24. 6. 2012 20:13
Podívejte se na fotogalerii z triatlonového závodu Moraviaman, který je součástí českého poháru zvaného Ford Czechman Tour.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy