Bus v cíli, žilinský Rambo a skvělé Sky. To byla Tour 2013

Připomeňte si to nejlepší z jubilejního 100. ročníku loňské Tour de France. Budeme se podobně královsky bavit i letos?
Podívejte se na galerii z loňské Tour de France, která byla jubilejní stou v historii. Na co jste během roku již zapomněli a co jste třeba ani nevěděli?
PRVNÍ ETAPA: Jubilejní stá "Stará dáma" začínala na Korsice a hned první etapa se neobešla bez komplikací. Týmovému autobusu australské Oricy se totiž podařilo zablokovat cílovou bránu. Organizátoři následně oznámili do týmových vysílaček, že bude místo cíle posunuto o tři kilometry zpět. Vyvolané zmatky se podepsaly na hromadném pádu, v němž zůstal viset i slovenský favorit na zelený dres Peter Sagan. Etapu vyhrál a žlutý dres si oblékl Marcel Kittel.
SEDMÁ ETAPA: Peter Sagan po třech druhých místech konečně ukořistil etapové vítězství. Pomohl mu k tomu skvělý výkon jeho týmu, který pracoval na čele pelotonu většinu etapy a svým tempem odpáral hlavní spurterské soupeře „Ramba zo Žiliny“. Sagan po etapě chválil svůj tým a tak trochu zkritizoval fanoušky.
OSMÁ ETAPA: Byla to již osmá etapa, která rozhodla o celkovém vítězi. V závěrečném stoupání nasadil Froomův parťák Porte tempo, kvůli němuž postupně odpadal jeden soupeř za druhým. Ze soupeřů britského týmu patřil k nejlepším Roman Kreuziger, který však musel zpomalit a pomoci svému lídrovi Contadorovi.
Foto: www.letour.com
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Ondřej Kurečka
1. 7. 2014 13:00
Připomeňte si to nejlepší z jubilejního 100. ročníku loňské Tour de France. Budeme se podobně královsky bavit i letos?

Podívejte se na galerii z loňské Tour de France, která byla jubilejní stou v historii. Na co jste během roku již zapomněli a co jste třeba ani nevěděli?

Ještě před představením itineráře Tour de France 2014 vám proto nabízíme pro osvěžení paměti návrat dvanáct měsíců zpět do minulosti...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy