Čtyřlístky, kapradí i banány. Tak se fandí na MS v ragby

Podívejte se ve fotogalerii, jak se fandí na třetí největší sportovní události planety, světovém šampionátu v ragby, který v pátek začal v londýnském Twickenhamu.
Naopak Kanada, ač to tak nevypadá, má k smíchu daleko. Od Irů schytala nášup 7:50 a prozatím obsadila poslední místo skupiny D.
Není divu, že byly irské fanynky spokojené.
Nový Zéland, obhájce titulu, se proti Argentině nečekaně nadřel a nakonec až po boji vyhrál 26:16.
Japonsko se zatím postaralo o největší překvapení turnaje. Porazilo totiž Jižní Afriku 34:32.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
21. 9. 2015 15:29
Podívejte se ve fotogalerii, jak se fandí na třetí největší sportovní události planety, světovém šampionátu v ragby, který v pátek začal v londýnském Twickenhamu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy