FOTO Zapomeňte na Nagano, v Soči se mění historie

Olympiáda v Soči je jasně nejúspěšnější v historii českých (i československých) zimních her. Podívejte se v galerii, proč tomu tak je.
Dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. To je úlovek českých sportovců v Soči. Tím překonali doposud nejúspěšnější hry historie, kterými byl Vancouver 2010 s bilancí 2-0-4. Šest medailí vybojovali také českoslovenští sportovci před třiceti lety v Sarajevu, tam ale úplně chybělo zlato.
Jako první sáhla v Soči po zlatu Eva Samková ve snowboardcrossu.
Dvacetiletá česká reprezentantka totálně opanovala závody v areálu Roza Chutor, když vyhrála jak individuální kvalifikaci, tak postupně čtvrtfinálovou, semifinálovou i finálovou rozjížďku.
V předchozích dnech se přitom Samkové, která závodila se svým typickým namalovaným knírkem, v tréninkových jízdách vůbec nedařilo a na olympijské trati několikrát upadla. V samotném boji o cenné kovy ovšem nezaváhala ani jednou a všechny rozjížďky vyhrála způsobem start-cíl.