FOTO Slzy i krvavé scény. Soud s Pistoriusem vrcholí

Podívejte se na fotografie ze soudního přelíčení s hendikepovaným atletem Oscarem Pistoriusem, který měl dle obžaloby úmyslně zastřelit svoji přítelkyni.
Sestra Oscara Pistoriuse Aimee chodí k soudu pravidelně. V nevinu svého bratra, který tvrdí, že přítelkyni zavřenou na záchodě zastřelil v sebeobraně, věří.
Tohle je June, matka přítelkyně Pistoriuse Reevy Steenkampové. Ani ona si nenechala ujít soud s mužem, který ji připravil o dceru. Na tom, že Pistorius modelku zastřelil, se přitom shodnou všichni. Otázkou je proč.
Barry Roux, právník Oscara Pistoriuse, se snaží přesvědčit soud, že Pistorius se loni na Valentýna probudil, slyšel podivné zvuky z koupelny a v domnění, že jde o lupiče, zastřelil přes zavřené dveře třemi ranami svoji přítelkyni.
Teta Pistoriuse Lois doufá, stejně jako celá rodina někdejší hendikepované hvězdy, že tahle verze u soudu zvítězí.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
17. 3. 2014 13:22
Podívejte se na fotografie ze soudního přelíčení s hendikepovaným atletem Oscarem Pistoriusem, který měl dle obžaloby úmyslně zastřelit svoji přítelkyni.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy