Rekordmanka, modelka i smolařka. Vonnová přepsala historii

Podívejte se na obrazový profil americké lyžařky Lindsey Vonnové, která se v pondělí stala nejlepší lyžařkou historie SP.
Lindesy Vonnová. Pohledná lyžařka, která měla v kariéře spoustu smůly, už zase poráží jednu soupeřku za druhou. Naposledy řádila v Cortině d'Ampezzo, kde v pondělí ovládla superobří slalom a před tím v neděli sjezd.
Připsala si tak 63. vítěství ve Světovém poháru a dostala se do čela historických tabulek.
Vylepšila tím 35 let starý rekord Rakušanky Anemarie Moserové-Pröllové.
Ale ne vždy měla Vonnová důvod k úsměvu. V poslední době to bylo spíše naopak.
Foto: Sports Illustrated
Sport Sport
Aktualizováno 19. 1. 2015 15:13
Podívejte se na obrazový profil americké lyžařky Lindsey Vonnové, která se v pondělí stala nejlepší lyžařkou historie SP.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy