FOTO Super Bowl: Marihuana, celebrity a dominance Seattlu

Poprvé povznesli hráči Seattlu Seahawks nad hlavu trofej Vinceho Lombardiho. Malcolm Smith se navíc stal teprve druhým defenzivním hráčem, který získal cenu MVP.
Russell Wilson - rozehrávač Seattlu Seahawks - se mazlí s trofejí pro šampióna NFL coby třetí nejmladší quarterback v historii...
...naopak ten druhý nejstarší, který svůj tým do Super Bowlu dostal - Payton Manning odcházel v dresu Denveru Broncos ze hřiště se svěšenou hlavou.
Letošní - osmačtyřicátý Super Bowl - zahájila zazpíváním Reneé Flemingová,...
...která si této pocty zjevně velmi vážila a na rozdíl od svých předchůdců se vyvarovala skandálu v podobě například zapomenuté sloky.
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 2. 2014 7:00
Podívejte se na nejlepší fotky z letošního - už osmačtyřicátého - Super Bowlu.

New York - Podívejte se na nejlepší fotky z letošního - už osmačtyřicátého - Super Bowlu. Ve státech nejsledovanější sportovní událost roku, která láká k obrazovkám každoročně přes 100 milionů diváků opanovali po dominantním výkonu hráči Seattlu Seahawks.

Ti k premiérovému Super Bowlu došli přes výhru 43:8 nad mírně favorizovaným Denverem Broncos. Obrana vítězů ale měla nad drtivou ofenzivou Denveru vedenou hvězdným Paytonem Manningem jasně navrch.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cheptegei v Monaku překonal Bekeleho světový rekord na 5000 metrů

Joshua Cheptegei na mítinku Diamantové ligy v Monaku překonal světový rekord v běhu na 5000 metrů. Ugandský vytrvalec, který na loňském mistrovství světa ovládl desítku, časem 12:35,36 vylepšil takřka o dvě sekundy výkon dvojnásobného olympijského vítěze na této distanci Etiopana Kenenisy Bekeleho (12:37,35) z Hengela z roku 2004.

Třiadvacetiletý Cheptegei se v únoru ještě před rozšířením covidu-19 po světě stal rovněž v Monaku světovým rekordmanem v silničním závodě na pět kilometrů. Pak kvůli koronavirové krizi nezávodil a vrátil se až dnes znovu v monackém knížectví. Na dráze se mu s půlročním odstupem povedlo totéž. Osobní rekord na 5000 metrů si vylepšil o více než 22 sekund a stal se v této disciplíně nejrychlejším běžcem historie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom dnes slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.

Podle listu automobilka předložila projekt úřadům a požádala o povolení ke stavbě. Nový závod se má nacházet v regionu Pováží. Porsche plánuje v závodě vytvořit 1200 pracovních míst a investice má činit 250 milionů eur (6,5 miliardy Kč). Výroba má začít v roce 2027.

Porsche má v současnosti na Slovensku v Dubnici nad Váhom nástrojárnu, kde pracuje téměř 200 lidí. Od loňského roku staví u obce Horná Streda nové vývojové centrum linek pro automobilové karosérie, kde má najít uplatnění 500 inženýrů.

Slovensko je největším světovým výrobcem aut v přepočtu na obyvatele. Loni se zde vyrobilo 1,1 milionu aut. Na Slovensku mají továrny pro montáž aut firmy PSA, Jaguar Land Rover, Kia Motors a Volkswagen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy