FOTO Samková to dokázala, s knírkem hurá pro zlato!

Prohlédněte si fotografie ze zlatého snowboardcrossu Evy Samkové na olympiádě v Soči.
Eva Samková se stala olympijskou šampionkou stylem start - cíl a získala první české zlato na hrách v Soči.
Česká závodnice si ani v Soči neodpustila svůj typický knír, tentokrát v národních barvách.Tradice vznikla MS v La Molině 2011, od té doby si jej Samková maluje pro štěstí před každým závodem
Stejný knír byl dnes k vidění také u českých fanoušků, kteří Samkové fandili v Olympijském parku v Praze na Letné.
Dvacetiletá Samková rozšířila českou medailovou sbírku na hrách v Soči o čtvrtý cenný kov. Před ní na stupně vítězů vystoupili stříbrní rychlobruslařka Martina Sáblíková a biatlonista Ondřej Moravec a bronzový biatlonista Jaroslav Soukup.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
16. 2. 2014 11:10
Prohlédněte si fotografie ze zlatého snowboardcrossu Evy Samkové na olympiádě v Soči.

Více o vítězném závodě Evy Samkové ve snowboardcrossu v Soči čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy