FOTO Ženské ragby: Křehká krása kontra hrubá síla

FOTO Ženské ragby: Křehká krása kontra hrubá síla
Švédky s Gruzínkami se do toho pustily s Vervou.
Však jde také o hodně. Kvalifikace na olympijské hry se blíží a v Riu se představí je 12 nejlepších týmů z celého světa.
Vzhledem k oblíbenosti tohoto sportu na ostatních kontinentech spadá na Evropu maximálně 5 postupových míst.
Tyto reprezentantky se navíc nejdřív musí dostat z Divize A do Top 12 nejlepších týmů Evropy, kde hrají tradiční ragbyové země jako Anglie, Irsko nebo Rusko.
Foto: CPA
Miroslav Harnoch Eduard Erben, Miroslav Harnoch
9. 6. 2013 2:00
V Praze na hřišti Sparty se o víkendu odehrálo mistrovství Evropy v ragby žen.

Praha - Mistrovství Evropy v ženském sedmičkovém ragby zavítalo do Prahy. Představily se na něm také české reprezentantky.

Podívejte se na naší galerii, z které je patrné, že ani děvčata se s tímto sportem moc nepářou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Státy by měly sdílet zkušenosti ohledně kyberbezpečnosti, řekl Bartoš po jednání s eurokomisařkou

Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) diskutoval s eurokomisařkou Margrethe Vestagerovou o prioritách českého předsednictví v Radě EU, které nastane v druhé polovině roku, elektronické identitě, kybernetické bezpečnosti nebo transatlantické spolupráci. Řekl to na tiskové konferenci. Podle Vestagerové bude Česko EU předsedat v době, kdy bude schvalována důležitá legislativa týkající se umělé inteligence nebo způsobu, jakým je nakládáno s daty občanů EU.

Otázka kybernetické bezpečnosti podle Bartoše trápila Česko i v době koronaviru. Má za důležité, aby jednotlivé členské země EU k tématu přistupovaly zodpovědně nejen dobrou legislativou, ale i faktickým řešením bezpečnosti občanů i EU jako celku. "Můžeme sdílet zkušenosti, lidské zdroje a i v rámci vzájemné spolupráce můžeme reálnému nebezpečí čelit v budoucnu společně," poznamenal.

Co se týče umělé inteligence, vidí v ní Česko podle Bartoše obrovský potenciál, zároveň ale neopomíjí její případnou nebezpečnost. Je tak nutné nastavit podmínky, které otevřou benefity využití umělé inteligence například v obchodu, ale zároveň zachovají určité limity, aby technologie nemohla být zneužita.

Zdroj: ČTK
Další zprávy