FOTO Něžné barbarky aneb ragbyová bitva se Švýcarkami

Mlýn je jednou ze základních ragbyových standardních situací. Podívejte se, jak si s ním i s dalšími prvky tohoto tvrdého sportu poradily české a švýcarské hráčky.
I když to bylo jejich první oficiální zápas, tak svoji kůži neprodaly lacino a po boji prohrály o osm bodů v poměru 15:27.
Hráčky si se svými mužskými soupeři nezadají co do tetování...
... ani co do tvrdosti hry.
Potáhnutí za dres není sice tak úplně v duchu fair play, ale v případě nouze účel světí prostředky.
Foto: CPA
CPA
29. 6. 2013 20:39
Prohlédněte si galerii z historicky prvního zápasu českých reprezentantek v patnáctkovém ragby, které v sobotu po boji podlehly týmu Švýcarska 15:27.

Praha - Prohlédněte si galerii z historicky prvního zápasu českých reprezentantek v patnáctkovém ragby, které v sobotu po boji podlehly týmu Švýcarska 15:27.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy