FOTO Před 90 lety se narodili Dana a Emil Zátopkovi

FOTO Před 90 lety se narodili Dana a Emil Zátopkovi
Emil, rodák z Kopřivnice, si v polovině 20. století podmanil dlouhé tratě. Během své kariéry překonal Emil Zátopek 18 světových a 61 československých rekordů.
Na olympijských hrách získal celkem čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. V roce 1948 zlato na 10 km, stříbro na 5 km, v roce 1952 zlato na 5 km, 10 km a v maratónu.
Přezdívalo se mu Emil Hrozný (podle útrpného výrazu v obličeji během běhu) nebo Česká lokomotiva.
Trojnásobný vítěz ankety o nejlepšího sportovce světa byl v roce 1999 vyhlášen českým olympionikem století. O rok později, v listopadu 2000, zemřel.
Foto: CPA - Eduard Erben
Sport Sport
19. 9. 2012 8:00
Slavný atletický i manželský pár získal celkem pět zlatých olympijských medailí.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Manchester City získal z Valencie mladého Španěla Torrese

Manchester City získal z Valencie talentovaného španělského fotbalistu Ferána Torrese. Za dvacetiletého křídelního hráče zaplatil anglický vicemistr 23 milionů eur (600 milionů korun) a podepsal s ním pětiletou smlouvu.

Torres přichází do City jako náhrada za Němce Leroye Saného, jenž v červenci přestoupil do Bayernu Mnichov. Španělský mládežnický reprezentant hrál za A tým Valencie od 17 let a v minulé sezoně vstřelil v soutěžních zápasech šest gólů.

před 2 hodinami

Trump po měsících odmítání podpořil korespondenční hlasování ve volbách, postup doporučil lidem na Floridě

Ačkoliv americký prezident Donald Trump již několik měsíců bez patřičných důkazů varuje před možnými podvody, které by podle něj doprovázelo široké využívání možnosti hlasovat v nadcházejících prezidentských volbách poštou, dnes tento postup doporučil voličům na Floridě. Ta je přitom jedním z hlavních takzvaných bitevních států, kde se bude rozhodovat o tom, kdo bude od ledna na další čtyři roky šéfem Bílého domu, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Slovenský premiér žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta ve výši 33 tisíc eur

 Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůli porušení stavebního zákona hrozí pokuta až 33.000 eur (přes 862.000 korun). Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy