FOTO Ošklivá havárie na MS. Nabila si i Sáblíková

FOTO Ošklivá havárie na MS. Nabila si i Sáblíková
Pořádný mumraj způsobila hromadná nehoda při závodu s hromadným startem žen na cyklistickém mistrovství světa v Nizozemsku.
Hromadný pád velké části pelotonu ve třetím okruhu připravil o šanci na slušný výsledek mnoho závodnic.
Doplatila na něj také Martina Sáblíková.
Přes bolest z pádu sice znovu nasedla na kolo, ale i vinou technických problémů nakonec ze závodu odstoupila.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
23. 9. 2012 9:30
Podívejte se na fotogalerii z havárie na mistrovství světa v cyklistice žen
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy