FOTO Osamělý Ukrajinec v ruském moři. Začala paralympiáda

Politika se nevyhnula ani startu zimní paralympiády v Soči. Napjaté vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou ilustroval fakt, že ukrajinský tým na defilé národů reprezentoval jen osamocený vlajkonoš.
Ukrajinský vlajkonoš Michailo Tkačenko byl jediným zástupcem své země na slavnostním zahájení zimní paralympiády v Soči.
Ukrajinci sice několik hodin před zahájením paralympiády oznámili, že nebudou kvůli krizi na Krymu hry bojkotovat, ale zbytek týmu zůstal v zákulisí.
Náladu ruského premiéra Dmitrije Medveděva (vlevo) ani prezidenta Vladimira Putina ovšem ukrajinské gesto nikterak nezkazilo. Navíc jiné výpravy, čínská a řecká, zase pro změnu mávaly vedle svých i ruskými vlaječkami.
Slavnostní zahájení se vedlo v podobně velkolepém duchu jako start olympiády před několika týdny.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
7. 3. 2014 19:55
Slavnostním ceremoniálem začaly dnes v Soči zimní paralympijské hry, podívejte se na galerii z jejich zahájení.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy