Praha má svůj kousek Soči. Odstartoval show a ohňostrojem

Famózním ohňostrojem byl otevřen Olympijský park v Praze na Letné, který spoluotevřeli Dominik Hašek, Aleš Valenta a Kateřina Neumannová.
(Zprava) Dominik Hašek, Kateřina Neumannová a Aleš Valenta, tedy olympijští vítězové z let 1998 - 2006, ve čtvrtek večer slavnostně otevřeli olympijský park. Ten byl vybudován za 66 milionů korun Českým olympijským výborem, čtvrtinu z této částky zaplatil stát.
Dominik Hašek, tedy olympijský vítěz z roku 1998, přinesl symbolický oheň, kterým chod Parku odstartoval, ukončen bude 23. února.
Dále se štafety ujala Kateřina Neumannová, olympijská vítězka z roku 2006,...
A po ní také olympijský vítěz z roku 2002 Aleš Valenta.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
6. 2. 2014 22:45
Prohlédněte si galerii ze slavnostního otevření olympijského parku v Praze na Letenské pláni.

Praha - Prohlédněte si galerii ze slavnostního otevření olympijského parku v Praze na Letenské pláni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Policisté na Chebsku obvinili šest lidí, které podezírají z obchodu s drogami

Chebští kriminalisté z protidrogového týmu TOXI po několikaměsíční práci zadrželi šest lidí, kteří se podle vyšetřování podíleli na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do Česka. Na zadržení podezřelých v polovině ledna při akci Diana spolupracovali kriminalisté se zásahovou jednotkou policie Plzeňského kraje. Pět zadržených skončilo ve vazbě, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Obviněným hrozí až desetiletý trest, jelikož podle policie spáchali trestný čin jako organizovaná skupina a ve velkém rozsahu.

Skupina šesti lidí z Chebska ve věku 36 až 61 let skládala podle policie od poloviny minulého roku peníze, aby za ně pořídila pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit jeden z nich, padesátiletý muž. "Ten po obdržení finančních prostředků obstaral domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen," uvedl Kopřiva.

Z pseudoefedrinu pak muži podle policie na Chebsku vyráběli a prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách ve stejné chvíli na několika místech na Chebsku policisté zajistili peníze v hotovosti pocházející z distribuce drog, více než 90 gramů pervitinu a více než 2,4 kilogramu pseudoefedrinu. "V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili nejméně dva miliony korun," doplnil Kopřiva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy