FOTO Češi si jedou do Soči pro medaile ve znamení Muchy

Populární londýnské gumáky nahradilo střízlivější oblečení v barvách státní vlajky a zdobí ho vzor inspirovaný první československou poštovní známkou z dílny malíře Alfonse Muchy. Podívejte se, jak bude českým sportovcům slušet.
Kolekce má 59 položek. Je to také kvůli tomu,...
... že přímo v černomořském středisku bude nejspíš teplo a v horách zima.
Diváci premiéry oblečení české výpravy pro ZOH v Soči byli svědky řady tanečních vystoupení, která evokovala jednotlivé sporty:..
... rychlobruslení,...
Foto: CPA Eduard Erben
Eduard Erben
21. 11. 2013 23:31
Prohlédněte si fotografie z oficiálního představení oblečení české výpravy pro zimní olympijské hry v Soči, které proběhlo na slavnostním večeru ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Praha - Prohlédněte si fotografie z oficiálního představení oblečení české výpravy pro zimní olympijské hry v Soči, které proběhlo na čtvrtečním večeru ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy