FOTO Šance Nymburku na play off žije, porazil Haifu

Prohlédněte si fotografie ze zápasu 5. kola Evropského poháru, v němž basketbalisté Nymburku zdolali izraelský tým Maccabi Haifa.
Český mistr sice v pražské Tipsport Areně až do poslední čtvrtiny prohrával, po velkém obratu si ale vybojoval možnost zahrát si v posledním zápase skupiny K proti Sieně o čtvrtfinálovou účast.
Po vyrovnané první čtvrtině, kterou Nymburk vyhrál o jediný bod, se ve druhé domácím přestalo dařit střelecky a Maccabi dokonce v jednu chvíli vedlo o 17 bodů.
Na poločasovou pauzu český celek odešel za nepříznivého stavu 21:32.
Po přestávce, během které se na palubovce dočkal gratulace k nedávným sedmdesátinám někdejší slavný československý reprezentant Jiří Zídek starší, Nymburk nastoupil jako vyměněný.
Sport Eduard Erben, Sport
12. 2. 2014 23:22

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina K, 5. kolo:

ČEZ Basketball Nymburk - Maccabi Haifa 68:53 (11:10, 21:32, 48:51)

Nejvíce bodů: Simmons 16, Ilievski 13, Mahalbašič 12, Hruban 10 - Jivzori 13, Smith 11, Roth 9. Rozhodčí: Taurino (It.), Biricik (Tur.), Perea (Šp.). Fauly: 15:23. Trestné hody: 20/12 - 7/3. Trojky: 8:6.