FOTO Německu vládne "Král Artuš"! Pomocí podvodů?

FOTO Německu vládne "Král Artuš"! Pomocí podvodů?
Parádní boxerskou show v Magdeburgu nakonec ovládl vetřelec Arthur Abraham přezdívaný "Král Artuš". Souboj s Robertem Stieglitzem o pás mistra světa WBO v super střední váze byl ale hodně vyrovnaný a pozápasové komentáře se neobešli bez slov "podvod", "krádež" a podobně. Stále tak platí pravidlo - kdo ze soupeřů přijde do ringu coby šampión, s pásem z něj neodejde.
Ještě než se k hodnocení samotného duelu dostaneme, sluší se ale říct, že večer v GETEC Aréně poutal obrovskou pozornost a pokud v hale nějaká německá celebrita chyběla, pak asi jako kdyby včera večer neexistovala.
A atmosféra? Jedním slovem úžasná, Němci prostě box milují a jak již bylo prezentováno dříve, završení trilogie Stieglitz - Abraham je pro naše západní sousedy aktuálně zápasem roku, který strčí do kapsy i zájem o souboj Vladimir Kličko vs. Alex Leapai.
Oba rivalové se totiž utkali během necelých dvou let potřetí. V prvním souboji v létě roku 2012 slavil vyzývatel Abraham, který jasně dominoval a vyhrál na body, když několikrát během zápasu Stieglitze zesměšňoval.
Foto: ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, SES Boxing
2. 3. 2014 18:24
Prohlédněte si galerii a reportáž z galavečeru SES Boxing v Magdeburgu...

Prohlédněte si galerii a reportáž z boxerského galavečeru SES Boxing v Magdeburgu, na kterém si to v hlavním duelu rozdali stájový kolega Lukáše Konečného z pořádající formace Robert Stieglitz s Arthurem Abrahamem o pozici nejlepšího německého bijce současnosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy