FOTO Bojovníci na kolech, kteří cedí krev a vypustí duši

Francouzský bojovník silnic Thomas Voeckler
Voigt i Scarponi na nástup Voecklera nestačili...
... Francouzský národní hrdina tak i přes zraněné koleno vyhrál potřetí v kariéře etapu na domácím závodu, jako bonus přidal i dres pro nejlepšího vrchaře.
Čtyřicetiletý železný muž a nejstarší účastník letošní Tour předvedl vynikající výkon již v pondělní časovce...
...v té dojel dříč stáje Radioshack na 16. místě, před něj se dostali ale pouze časovkáři-specialisté nebo jezdci elitní desítky celkového pořadí.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
12. 7. 2012 6:00
Podívejte se na fotografie největších bojovníků dosavadního průběhu Tour de France.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy