FOTO Nejkrásnější roztleskávačky z Česka i celého světa

Cheerleading, to není pouze ženská krása, ale také náročný sport. Podívejte se.
Roztleskávačky týmu Oakland Raiders to jen potvrzují. Ani tyto "cheerky" ale pravděpodobně neví, že ženy začaly pronikat do cheerleadingu až po druhé světové válce. Ze Spojených států se pak tento druh povzbuzování pomalu rozšířil do celého světa.
Roztleskávačky na Super Bowlu, to je vždy dechberoucí podívaná.
Roztleskávačky Atlanta Falcons dělají klasický cheerleading na zápasech, ovšem věnují se také takzvanému sportovnímu cheerleadingu, který zahrnuje mimo jiné stunty, lidské pyramidy, výhozy a akrobacii. A samozřejmě do něj patří také choreografie a skoky.
V Čechách dělají sportovní kluby obří konkurzy na své cheerleaders. Jeden takový v minulém roce uspořádala Sparta, Lev Praha a basketbalový Nymburk. Na konkurzu fotil náš fotograf Eduard Erben.
Foto: Reuters
kol
1. 12. 2013 16:24
Krásné dívky, které nepřipustí, aby se oči diváků byť na chvilku nudily. To je fenomén cheerleaders, neboli roztleskávaček. Podívejte se.

Praha – Krásné dívky, které nepřipustí, aby se oči sportovních diváků byť na chvilku nudily. To je fenomén cheerleaders, neboli roztleskávaček. Víte ale něco víc o tomto zajímavém odvětví? V následující galerii se dosyta pokocháte a zároveň se dozvíte něco nového.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy