FOTO Nejdelší nohy na okruhu slaví 30 let. Patří Hantuchové

Slovenka Daniela Hantuchová oslavila v úterý 30 let. Podívejte se v průřezu na kariéru této pohledné tenistky.
112 centimetrů - toť délka nohou slovenské krásky Daniely Hantuchové. Na okruhu WTA nenajdete delší...
Slovenská tenisová reprezentantka vstoupila na okruh už v roce 1999, přelomovými pro ni byly roky 2001 a 2002...
V říjnu tohoto roku - před US Open - pak byla na pátém místě světového žebříčku, poté co ve Wimbledonu dokráčela do čtvrtfinále, stejný kousek zopakovala i na americkém grandslamu.
Na konci roku pak byla i členkou (a hlavní tahounkou) vítězného slovenského fedcupového výběru, který získal tuto trofej poprvé a zatím i naposledy ve své krátké dvacetileté historii od rozdělení federace.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Reuters, ČTK
23. 4. 2013 20:00
Slovenka Daniela Hantuchová oslavila v úterý 30 let. Podívejte se v průřezu na kariéru této pohledné tenistky.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 25 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy