FOTO Nedvěd, Kratochvílová a zima. To byl Pražský půlmaraton

Pavel Nedvěd patří mezi tradiční účastníky Pražského půlmaratonu.
Jako každý atletický závod, také běh Prahou začal velkou show...
...na níž defilovaly vlajky všech zemí, jejichž závodníci se postavili na start.
Adrenalin v žilách jezdců měli v chladném dni rozpumpovat také bubeníci.
Důležitou roli plní při podobné akci v centru rušného velkoměsta pořadatelé. Ti pražští nosili nepřehlédnutelné oranžové vesty. Mezi nimi se už tradičně pohyboval šéf závodu Ital Carlo Capalbo.
cpa
6. 4. 2013 17:30
Podívejte se na pražský půlmaraton očima fotografa Aktuálně.cz Eduarda Erbena.

Praha - Při půlmaratonu v Praze rekord nepadl, Zersenay Tadese vyhrál v času 1:00:10.

Díky závěrečnému spurtu světový rekordman porazil svého krajana z Eritreje Amanuela Mesela, třetí místo obsadil třiačtyřicetiletý Keňan John Kipsang.

Nejrychlejším Čechem byl osmnáctý Jiří Homoláč, závod žen vyhrála Keňanka Gladys Cheronová v traťovém rekordu 1:06:47.

Závodu, který v promrzlé Praze odstartovala atletická legenda Jarmila Kratochvílová, se stejně jako loni zúčastnil například držitel Zlatého míče z roku 2003 Pavel Nedvěd.