FOTO Miliarda za 36 minut práce? Neuvěřitelné výdělky boxerů

Box je sice tvrdý sport, ale pokud ho umíte, tak se rozhodně vyplácí. Podívejte se na žebříček těch nejvíce vydělávajících ranařů v ringu dle Aktuálně.cz
1. FLOYD MAYWEATHER JUNIOR: 50 až 55 milionů dolarů (přes 1 miliardu korun)! Toť odhad výdělku Floyda Mayweathera juniora za sobotní vítězný zápas s Robertem Guerrerem. Ve smlouvě s televizí Showtime měl garantováno 32 milionů, za prodej televizních práv získá díky tomu, že je sám sobě manažerem, dalších zhruba 20 milionů. Jen pro zajímavost: každý z jeho zápasů za posledních sedm let si na internetu zakoupilo (za zhruba 60 až 80 dolarů) vždy minimálně 1 milionů předplatitelů! Překvapí někoho, že jeho přezdívka je "Money"?
2. OSCAR DE LA HOYA: Dnes úspěšný manažer, dříve ještě úspěšnější boxer. Bijec s přezdívkou Golden Boy udělal z boxu skutečně byznys. Za kariéru si v čistém zisku vydělal na 700 milionů dolarů, nejvíce pak za zápas s Floydem Mayweatherem juniorem v roce 2007 - 53 milionů dolarů! Co na tom, že v něm nakonec prohrál. Ostatně tento zápas je na pomyslném žebříčku nejdražších v historii - koukalo na něj 2,5 milionů předplatitelů, zisk pak činil 160 milionů dolarů!
3. MANNY PACQUIAO: Věčný soupeř Floyda Mayweathera o pozici krále boxu - Filipínec Manny Pacquiao - nemůže v tomto seznamu chybět. Přestože poslední dva zápasy filipínský národní hrdina a budoucí prezident prohrál, každý z nich mu vynesl garantovaných 25 milionů dolarů a dalších 15 za prodej televizních práv. Pacquiao by si mohl vydělat ještě více, na rozdíl od výše zmíněných bijců ale není sám sobě manažerem, ale zastupuje ho Bob Arum a jeho stáj Top Rank.
4. EVANDER HOLYFIELD: Druhý zápas s Mike Tysonem v roce 1997 mu vydělal v té době rekordních 35 milionů dolarů a na internetu si jej zaplatily skoro 2 miliony lidí. Viděli sice jen necelá tři kola zápasu, ale vše jim "vynahradil" největší skandál v historii tohoto sportu, když Tyson ukousl soupeři kus ušního boltce. Oba boxeři se po dvanácti letech usmířili a nyní jsou z nich přátelé.
Foto: Aktuálně.cz
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
7. 5. 2013 12:00
Podívejte se na galerii seskládanou z boxerů, kteří si dokázali za jeden zápas vydělat nejvíce peněz.

Praha - O víkendu fanoušci boxu viděli v akci dva z nejlepších bijců světa - Američana Floyda Mayweathera juniora a ukrajinského obra Vladimira Klička. A přestože je druhý jmenovaný o hlavu vyšší než americký fešák, v něčem za ním zaostává: ve výdělcích za jednotlivé zápasy.

Ač se to nemusí zdát, v boxu a bojových sportech se především za oceánem se točí největší peníze ze svěch odvětví této zábavy. Určit toho, kdo si vydělal či vydělá za jeden zápas nejvíce, je ale velmi složité. Důvody?

Platy boxerů nejsou měřitelné smlouvami jako u hokejistů či fotbalistů, garantované částky za zápas se odvíjí podle prestiže toho jednotlivého bijce a jeho soupeře, za velkou louží navíc i 50 procent výdělku tvoří takzvané pay-per-view (placené přenosy po internetu), určité procento - 10 až 20 procent navíc sežere režie galavečera, manažeři a lidé (trenéři, asistenti) kolem boxerů.

Přesto se server Aktuálně.cz pro vás pokusil sestavit speciální žebříček třinácti ranařů v rukavicích, kteří si dokázali jedním zápasem vydělat nejvíce peněz v historii tohoto sportu. Zní to až neuvěřitelně, ale lídr tohoto ratingu si dokáže za 36 minut práce (12 tříminutových kol) vydělat miliardu korun!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy