FOTO Krásky na svahu. Ve Schladmingu začiná šampionát

Americká kráska Lindsey Vonnová je připravená. Ve Schladmingu bude tradičně patřit mezi favoritky. Podívejte se na galerii.
Světový šampionát ve sjezdovém lyžování začíná v rakouském Schladmingu už dnes. Velká pozornost bude upřena na Američanku Lindsey Vonnovou.
Lindsey Vonnová vs. Tina Mazeová (na snímku). Boj mezi Američankou a Slovinkou bude jedním z hlavních témat šampionátu. Obě jsou to krásné ženy, posuďte sami...
Lindsey Vonnová se umí obléknout do mnohem elegantnějších věcí, než je lyžařská kombinéza.
Tina Mazeová, slovinská lyžařka. Uspět může ve všech pěti disciplínách.
Foto: Sports Illustrated
Sport Sport
5. 2. 2013 5:00
Podívejte se na fotogalerii k začínajícímu světovému šampionátu v alpském lyžování.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy